دریاچه بزرگ اوان

daryache-bozorg-evan-1

دریاچه بزرگ اوان

دریاچه بزرگ اون در قزوین:

دریاچه بزرگ اوان بزرگ‌ ترین و زیباترین دریاچه در استان قزوین است که در منطقه تاریخی الموت و در فاصله ۸۵ کیلومتری شمال قزوین در میان چهار روستای اوان، وربن، زوار دشت و زر آباد شهر قزوین قرار دارد.دریاچه بزرگ اوان،آب شیرین بیش از ۷۰ هزار متر مربع مساحت دارد و عمق آن در عمیق ترین نقطه در حدود ۶ متر می‌ باشد.بخش اعظم آب این دریاچه از طریق چشمه‌ های آب زیرزمینی موجود در بستر دریاچه و درصد ناچیزی توسط نزولات جوی تأمین می‌شود. در واقع همین جوشش دائمی سبب صافی و زلالی آب دریاچه بزرگ اوان شده است.

دریاچه بزرگ اوان
دریاچه بزرگ اوان زیستگاه انواع ماهی‌ های قزل‌ آلای خال‌ دار، کپور و اردک ماهی و در فصل پاییز مأمن پرندگان مهاجری همچون قو، غاز و مرغابی می‌باشد.دریاچه بزرگ اوان با چشم‌ انداز مسحور کننده خود گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را در چهار فصل سال به خود جذب می‌ کند.این دریاچه با حضور نماینده سازمان ملل و برافراشتن پرچم سازمان ملل و پرچم ایران، رسماً به عنوان قطب گردشگری جهان اعلام شده است.دریاچه بزرگ اوان در فصل تابستان محل ماهیگیری، آبتنی و قایق‌ سواری و در زمستان با توجه به برودت هوا و یخ بستن سطح دریاچه، قابل اسکیت سواری است. در کنار دریاچه امکان برپا کردن چادر وجود دارد.

دریاچه بزرگ اوان

سالانه افراد زیادی برای بازدید از دریاچه طبیعی بزرگ اوان به این جا سفر میکنند و اوقات خوشی را در کنار خانواده و دوستان سپری میکنند.

مجله اینترنتی متعجب

دیدگاه ها

  • […] دریاچه ها به طول نه کیلومتر حاشیه رودخانه در امتداد هاول، فرصت های زیادی را برای ورزش های آبی و آب تنی ارائه می کند. از دیگر ویژگی های محبوب، تپه مصنوعی تافلسبرگ با ارتفاع ۸۰ متر است که در بالای آن ویرانه های برج گرون والد ایستگاه رادیویی آمریکا قرار دارد. این منطقه طبیعی دوست داشتنی از مخلوط بلوط، راش، کاج، توس، اقاقیا، و درختان صنوبر تشکیل شده و سرپناهی برای پرندگان، گوزن ها، و حتی خوک های وحشی است. […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *