دریاچه بزرگ اوان

2

daryache bozorg evan 1 - دریاچه بزرگ اوان

دریاچه بزرگ اون در قزوین:

دریاچه بزرگ اوان بزرگ‌ ترین و زیباترین دریاچه در استان قزوین است که در منطقه تاریخی الموت و در فاصله ۸۵ کیلومتری شمال قزوین در میان چهار روستای اوان، وربن، زوار دشت و زر آباد شهر قزوین قرار دارد.دریاچه بزرگ اوان،آب شیرین بیش از ۷۰ هزار متر مربع مساحت دارد و عمق آن در عمیق ترین نقطه در حدود ۶ متر می‌ باشد.بخش اعظم آب این دریاچه از طریق چشمه‌ های آب زیرزمینی موجود در بستر دریاچه و درصد ناچیزی توسط نزولات جوی تأمین می‌شود. در واقع همین جوشش دائمی سبب صافی و زلالی آب دریاچه بزرگ اوان شده است.

daryache bozorg evan 2 - دریاچه بزرگ اوان
دریاچه بزرگ اوان زیستگاه انواع ماهی‌ های قزل‌ آلای خال‌ دار، کپور و اردک ماهی و در فصل پاییز مأمن پرندگان مهاجری همچون قو، غاز و مرغابی می‌باشد.دریاچه بزرگ اوان با چشم‌ انداز مسحور کننده خود گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را در چهار فصل سال به خود جذب می‌ کند.این دریاچه با حضور نماینده سازمان ملل و برافراشتن پرچم سازمان ملل و پرچم ایران، رسماً به عنوان قطب گردشگری جهان اعلام شده است.دریاچه بزرگ اوان در فصل تابستان محل ماهیگیری، آبتنی و قایق‌ سواری و در زمستان با توجه به برودت هوا و یخ بستن سطح دریاچه، قابل اسکیت سواری است. در کنار دریاچه امکان برپا کردن چادر وجود دارد.

daryache bozorg evan 3 - دریاچه بزرگ اوان

سالانه افراد زیادی برای بازدید از دریاچه طبیعی بزرگ اوان به این جا سفر میکنند و اوقات خوشی را در کنار خانواده و دوستان سپری میکنند.

اشتراک: