زمان مطالعه: 2 دقیقه

پل یخ در یخچالی طبیعی در آرژانتین

پل یخ در یخچالی طبیعی در آرژانتین

یخچال طبیعی پریتو مورنو یخچالی طبیعی است که در پارک ملی لوس گلاسیارس در ایالت سانتاکروز کشور آرژانتین قرار دارد. این یخچال طبیعی به مانند یک پل است که در تصویر این پل قابل مشاهده است.یخچال طبیعی پریتو مورنو یکی از مناطق عمده جذب گردشگران در پاتاگونیای آرژانتین است. با رشد و تشکیل ۲۵۰ کیلومتر مربع یخ به طول ۳۰ کیلومتر، این یخچال یکی از ۴۸ یخچالی است که از منطقه یخی پاتاگونیای جنوبی تغذیه می‌ شود که در رشته کوه آند قرار دارد و با کشور شیلی مشترک است.با متعجب در پل یخ در یخچالی طبیعی در آرژانتین همراه شوید تا راجب این یخچال طبیعی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

پل یخ در یخچالی طبیعی در آرژانتین

یخچال طبیعی پریتو مورنو

این یخچال یکی از سه یخچال منطقهٔ پاتاگونیاست که در حال رشد است.نقطهٔ انتهایی این یخچال ۵ کیلومتر پهنا دارد و متوسط ارتفاع‌اش ۷۴ متر از سطح دریاچه آرخنتینو است.این منطقهٔ یخی،سومین ذخیره بزرگ آب شیرین در جهان است. این یخچال طبیعی ۴۸ کیلو متر با شهر ال‌کالافاته فاصله دارد و نامش را از فرانسیسکو مورنو گرفته است.کسی که در قرن نوزدهم میلادی پیشگام مطالعه روی بوم و سرزمین آرژانتین بوده است.او نقش موثری در دفاع از قلمرو آرژانتین در مناقشهٔ این کشور با شیلی بر سر خط مرزی دو کشور داشت.

بررسی از لحاظ گردشگری

پریتو مورنو با توجه به اندازه و در دسترس بودنش، یکی از بزرگ‌ ترین مناطق جذب گردشگری در پاتاگونیای جنوبی است.این یخچال با نزدیک‌ ترین شهر که ال‌کالافاته نام دارد، با اتوبوس دو ساعت فاصله دارد و بسیاری از تور های گردشگری، بازدید های روزانه در این مکان برگزار می‌ کنند. قرار گرفتن مرکز بزرگی برای بازدیدکنندگان در کنار یخچال و محل مناسبی برای پیاده‌ روی در کنار آن، امکان بازدید از پهنه جنوبی و نمای شرقی پخچال را رسال‌ های اخیر امکان‌ پذیر کرده است به طوری که تور های مخصوص یخ‌ پیمایی محبوبیت زیادی یافته‌ اند.

دو برنامهٔ گردشی معمول در این مکان صورت می گیرد که از یخ‌ پیمایی کوتاه که شامل یک پیاده‌ روی یک‌ ساعته تا یک و نیم ساعته روی یخ است و یخ‌ پیمایی طولانی که اغلب پنج ساعت به طول می‌ انجامد. برگزار کنندگان تور به مشتریانشان کفش‌ های مخصوص یخ‌ پیمایی (یخ‌ شکن) نیز ارایه می‌ کنند.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما