فنجان مخصوص فضا نوردان
علمی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

فنجان مخصوص فضا نوردان فضانورد:

بر اساس تعریف فدراسیون بین‌ المللی هوانوردی (FAI)، پرواز در ارتفاع بالاتر از یکصد کیلومتر «سفر فضایی» محسوب می‌ شود.فضانورد یا کیهان‌ نورد کسی است که پس از گذراندن دورهٔ ویژهٔ کیهان‌ نوردی متناسب، به فضای بیرون از جو کره زمین سفرکرده باشد.این واژه معمولاً برای فضانوردان حرفه‌ ای بکار می‌ رود، اما بطور کلی به افرادی که به نحوی به فضا سفر کرده‌اند نیز گفته می‌شود. مثلاً دانشمندان، پژوهشگران، خلبانان و حتی گردشگران فضایی که تجربه سفر به فضا را داشته باشند، فضانورد تلقی می‌شوند. گاهی بنا بر برخی از تعریف‌ ها حتی سرنشین یا سرنشینان بعضی از موشک-هواپیماها مانند ایکس-۱۵ را هم می‌ توان فضانورد دانست.

فنجان مخصوص فضا نوردان:

به تازگی نوعی فنجان جالب و منحصر به فرد برای فضا نوردان طراحی و تولید شده است.با استفاده از فنجان مخصوص فضا نوردان،آنها می توانند در فضای خلاء، قهوه میل کنند.این فنجان ها را می توان با استفاده از یک پرینتر سه بعدی تولید کرد.نحوه کار این فنجان طوری بوده که می تواند مایعات را به شکل کروی تبدیل کرده و آنها برای خوردن فراهم آورد.

فنجان مخصوص فضا نوردان

غذا های فضایی امروزی شامل انواع: متنوعی از غذا های بسته‌ بندی و استریلیزه شده آماده، میوه‌های خشک، آجیل و انواع شیرینی ها هستند. گاهی هم میوه تازه به مدار زمین راه پیدا می‌ کند، اما باید در مدت زمان کوتاهی خورده شوند، چون در صورت فاسد شدن، همه پولی که بابت فرستادن آنها به فضا صرف شده به هدر می‌ رود.برخی گونه غذا ها در فضا استفاده نمی‌ شوند. از این دست غذاها می‌ توان به نوشابه‌ های گازدار، غذاهای پودری مانند پودر نمک و فلفل، خُردشدنی مانند چیپس، و برخی میوه ها مانند موز و پرتقال اشاره کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه اندازی و نصب کلاب هاوس
علمی
نصب کلاب هاوس اندروید + راه اندازی ClubHouse در کمترین زمان

زمان مطالعه: 4 دقیقه نکات پیرامون روم در کلاب هاوس همانطور که از نام clubhouse (خانه ی باشگاه ها)پیداست این برنامه شامل تعداد بسیار زیادی کلوپ است که افراد مختلفی با مضمون های متفاوت آنها را ایجاد کرده اند. این کلاب ها به صورت های public، social و private فعالیت دارند. هر کلاب می …

دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر
علمی
دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر

زمان مطالعه: 2 دقیقه قبل از این که به ‌دستاوردی برای درمان آلزایمر که توسط پژوهشگران دانشگاه بجنورد به دست آمده است، به پردازیم مروری مختصر به بیماری آلزایمر خواهیم داشت، با متعجب همراه باشید.

رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی
علمی
رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی

زمان مطالعه: 2 دقیقه شرکت ال جی احتمالا سوم اکتبر همراه با معرفی پرچمدار جدید خود، از ساعت هوشمند جدید خود موسوم به “G7” نیز با یک ظاهر ترکیبی جدید رونمایی خواهد کرد.در ادامه در رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این ساعت هشومند آشنا شویم.