زمان مطالعه: 6 دقیقه

دانلود ویدیو از یوتیوب YouTube روش های رایگان و راحتی نیز دارد. طرفدارن یوتیوب روز به روز رو به افزایش است و همین امر باعث شده تا کاربران زیادی برای یادگیری مطالب جدید از یوتیوب استفاده کنند. اغلب به دانلود ویدیو های یوتیوب و ذخیره کردند آن ها اقدام میکنند تا در زمان های دیگر که به اینترنت دسترسی ندارند بتوانند ویدیو را مشاهده کنند. دانلود از یوتیوب به صورت مستقیم از اپلیکیشن یا سایت یوتیوب امکان پذیر نیست. استفاده از دانلودر های یوتیوب بهترین راه میتواند برای دانلود رایگان ویدیو های یوتیوب با کیفیت بالا باشد. چگونه YouTube Downloader  رایگان کار می کنند و نحوه کار کرد با آن ها را در این مقاله از سایت متعجب در کنار هم یاد خواهیم گرفت.

توجه داشته باشید قبل از ورود به یوتیوب به دلیل فیلتر بودن پلتفرم یوتیوب از روشن بدون برنامه تحریم گذر (VPN) اطمینان داشته باشید.

1- دانلود ویدیو از یوتیوب با سایت Flydownloder

یکی دیگر از سایت های دانلود ویدیو از یوتیوب فلای دانلودر است که در مقاله دانلود ویدیو از تیک تاک نیز با آن آشنا شده ایم . این سرویس خارجی با داشتن ظاهری ساده و روان کار دانلود را برای هر کاربری راحت کرده است و شما میتوانید در کمتر از یک دقیقه ویدیو خود را از یوتیوب دانلود و ذخیره کنید. برای استفاده از Flydownloader فقط کافی است مراحل زیر را انجام دهید تا فیلم شما در دستگاه مورد نظر ذخیره شود.

مراحل اول: از روشن بودن وی پی ان خود قبل از باز کردن یوتیوب مطمئن شوید.


مرحله دوم: ویدیو ای را که قصد دانلود آن را دارید، باز کنید و لینک ویدیو را کپی (Copy Link) کنید.


مرحله سوم: وارد سایت Flydownloader.com شوید و لینک ویدیو را در باکس جستجو جای گذاری کنید.

آموزش دانلود ویدیو از یوتیوب YouTube کمتر از یک دقیقه

مرحله چهارم: روی گزینه دانلود بنفش رنگ در سمت راست کادر ضربه بزنید.


مرحله پنچم: تبریک! لینک دانلود ویدیو ها برای شما با کیفیت های متفاوت آماده شده است و میتوانید رایگان ویدیو مورد نظر خود را از یوتیوب با بالاترین کیفیت دانلود و ذخیره کنید.


2- دانلود ویدیو از Youtube با سایت GiveFastLink

از آنجایی که امکان دارد قصد دانلود تعداد زیادی ویدیو از یوتیوب را داشته باشید، استفاده از یک سرویس قدرتمند برای دانلود ویدیو از یوتیوب الزامی است. گیوفست یک سرویس عالی و پر سرعت است که در مقاله دانلود ویدیو از پینترست از این ابزار استفاده کردیم. حالا در ایجا قرار است به کمک این سرویس به آموزش دانلود ویدیو از یوتیوب به صورت رایگان و بدون محدودیت بپردازیم.

مرحله اول: وارد اپلیکیشن یا سایت یوتیوب شوید و سپس ویدیو ای را که قصد دانلود آن را از یوتیوب دارید باز کنید.


مرحله دوم: لینک ویدیو مورد نظر را با زدن روی آیکون اشتراک گزاری کپی کنید. (اگر از سایت یوتیوب ویدیو را باز کردید میتوانید از نوار بالای مرورگر لینک ویدیو را کپی کنید.)

آموزش دانلود ویدیو از یوتیوب YouTube کمتر از یک دقیقه

مرحله سوم: به وب سایت GiveFastLink.com بروید و لینک ویدیو را که در ابتدا کپی کردید، در کارد مشخص شده در سایت جای گذاری (Paste) کنید.


مرحله چهارم: حالا کافی است تا روی گزینه Download سبز رنگ کلیک کنید و منتظر بمانید.


مرحله پنجم: تبریک! حالا سایت لیستی از کیفیت های موجود ویدیو را برای شما آماده میکند و شما میتوانید ویدیو را با کیفیت های مختلف به دلخواه دانلود و ذخیره کنید.


3.دانلود فیلم از یوتیوب با yt5s.com

یکی دیگر از ابزار هایی که برای دانلود ویدیو از یوتیوب از آن استفاده میشود سایت yt5s.com میباشد. این سایت توانسته نیاز کاربران را در کمترین زمان ممکن براورده کند. اگر شما هم قصد این را دارید تا ویدیو خود را از یوتیوب در کمتر از یک دقیقه دانلود کنید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

مرحله اول: ویدیو مورد نظرو را در اپلیکیشن یا وب سایت یوتیوب باز کنید.


مرحله دوم: حالا کافی است تا لینک ویدیو را با زدن روی آیکون اشتراک گزاری کپی کنید. توجه داشته باشید که اگر از نسخه وب یوتیوب استفاده میکنید میتوانید آدرس صفحه مورد نظر را هم برای دانلود کپی کنید.


مرحله سوم: وارد سایت yt5s.com شوید و لینک ویدیو را در کادر وسط صفحه وارد کنید و سپس روی گزینه استارت Start کلیک کنید.

آموزش دانلود ویدیو از یوتیوب YouTube کمتر از یک دقیقه

مرحله چهارم: کمی صبر کنید سایت در حال پردازش ویدیو شما میباشد. تبریک! حالا شما میتوانید ویدیو خود را از یوتیوب دانلود و ذخیره کنید.


3- دانلود ویدیو از یوتیوب با ابزار savefrom

شاید به هر دلیلی ابزار های بالا برای مدتی از کار بی افتند، در این مواقعه شما میتوانید از ابزار savefrom.net استفاده کنید. این ابزار هم میتواند کار شما را انجام دهد اما دست شما برای دانلود ویدیو در کیفیت های مختلف با این ابزار محدود است. شما برای دانلود ویدیو از یوتیوب با سایت savefrom فقط کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

مرحله اول: به سراغ اپلیکیشن یا سایت یوتیوب بروید و لینک ویدیو مورد نظر را کپی کنید.


مرحله دوم: وارد سایت savefrom.net شوید و لینک ویدیو را در کادر مشخص وارد کنید.


مرحله سوم: روی باکس سبز رنگ Download ضربه بزنید و صبر کنید.

آموزش دانلود ویدیو از یوتیوب YouTube کمتر از یک دقیقه

مرحله چهارم: ویدیو شما آماده دانلود است و متوانید آن را دانلود و ذخیره کنید.


دانلود ویدیو از یوتیوب در گوشی اندروید

از آنجایی که اکثر کاربران اینترنت با موبایل به مشاهده ویدیو های یوتیوب میپردازند و اغلب افراد از گوشی های اندرویدی استفاده میکنند در ادامه به بررسی روش های دانلود ویدیو از یوتیوب در اندروید میپردازیم.

بهترین روش ها برای دانلود ویدیو از یوتیوب در اندروید استفاده از اپلیکیشن های دانلودری است که به شما کمک میکنند در سریع ترین زمان ممکن ویدیو های خود را در گوشی اندرویدی دانلود و در گالری کوشی ذخیره کنید. در ادامه با دو اپلیکیشنی که این کار را به رایگان برای شما انجام میدهند آشنا خواهیم شد.


دانلود ویدیو از یوتیوب با اپ GiveFastLink

این سرویس قدرتمند به دلیل راحتی کاربران اپلیکیشنی را در جهت دانلود ویدیو ها از یوتیوب ارائه کرده است که شما میتوانید با استفاده از آن ویدیو های یوتیوب را در گوشی های اندرویدی دانلود و ذخیره کنید.

برای استفاده از اپلیکیشن سرویس گیوفست از راهنمای زیر استفاده کنید.

مرحله اول: اپلیکیشن گیو فست را از گوگل پلی یا از خود سایت GiveFast دانلود و نصب کنید.

مرحله دوم: وارد لیست برنامه گوشی شوید و برنامه یوتیوب را باز کنید.

مرحله سوم: ویدیو مورد نظر را باز کنید و گزینه اشتراک گذاری (Share) را بزنید و در لیست برنامه های باز شده اپلیکیشن گیوفست لینک را انتخاب کنید.

مرحله چهارم: وقتی وارد برنامه شدید یک متد را انتخاب کنید تا دانلود ویدیو شروع شود.

تبریک! ویدیو شما در گالری گوشی ذخیره شد.


دانلود ویدیو از یوتیوب در اندروید با اپلیکیشن SnapTube

یکی دیگر از اپلیکیشن های دانلودر قوی و پر سرعت اسنپ تیوب است که توانسته نیاز کاربران را رفع کند. کار با این اپلیکیشن بسیار آسان است و شما کافی است برای دانلود ویدیو از  YouTube در اندروید به تریب زیر عمل کنید:

  • اپلیکیشن اسنپ تیوب را از www.snaptubeapp.com دانلود و سپس روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید.
  • فیلتر شکن را روشن کنید و وارد اپ یوتیوب شوید.
  • ویدیو مورد نظر را باز کنید و لینک ویدیو را کپی کنید.
  • اپ اسنپ تیوب را باز کنید و در نوار جستجو لینک ویدیو را جای گذاری کنید.
  • کمی صبر کنید اپ در حال پردازش ویدیو است.
  • تبریک ویدیو شما آماده دانلود و ذخیره سازی در گوشی اندرویدی شما است.

توجه داشته باشید که شما میتوانید برای دانلود ویدیو از توییتر از اپلیکیشن اسنپ تیوب به صورت رایگان استفاده کنید.


دانلود ویدیو از یوتیوب در گوشی های آیفون (ios)

برای دانلود ویدیو از یوتیوب در آیفون این داستان کمی متفاوت تر از گوشی های اندرویدی است و شما نمیتوانید برای این کار از اپلیکیشن های مخصوص این کار استفاده کنید. به همین منظور بهترین روش برای دانلود فیلم از یوتیوب در آیفون استفاده از وب اپلیکیشن هایی است که در ابتدا مقاله به آن اشاره کردیم. کافی شما لینک ویدیو را داشته باشید، سپس مرورگر گوشی آیفونی خود را باز کنید و وارد یکی از سایت هایی که در بالا به آنها اشاره کرده ایم (Givefastlink.com، Flydownloader و…) شوید. کار تمام است و به راحتی میتوانید ویدیو مورد نظر خود به توجه به همان مراحل دانلود و در گالری ذخیره کنید.

سخن پایانی

پلتفرم یوتیوب مکانی فوق العاده با میلیون ها ویدیوی سرگرم کننده است. اما برای دانلود ویدیو از یوتیوب محدودیت‌هایی وجود دارد که امکان دانلود مستقیم وجود ندارد. در این مقاله سعی کردیم بهترین روش ها را برای دانلود ویدیو از یوتیوب به شما آموزش دهیم.

سوالات متداول

دانلود ویدیو از یوتیوب چگونه و چطور انجام می شود؟

شما برای دانلود ویدیو از یوتیوب فقط کافی است از روش هایی که در این مقاله از سایت متعجب به آن اشاره کرده ایم، استفاده کنید.

آیا برای دانلود ویدیو از یوتیوب باید هزینه ای پرداخت کنیم؟

خیر، در این آموزش تمامی روش های گفته شده برای ذخیره کردن فیلم های یوتیوب رایگان است.

آیا میتوانیم کیفیت ویدیو ها را انتخاب کنیم؟

بله، در سایت های معرفی شده امکان دانلود ویدیو از یوتیوب با بالاترین کیفیت امکان پذیر است.

آیا برای دانلود ویدیو وی پی ان لازم است؟

بله، شما برای استفاده از یوتیوب باید از ابزار VPN یا تحریم گذر استفاده کنید.

برگفته از صفحه دانلود ویدیو از یوتیوب سایت چگونه