زمان مطالعه: 4 دقیقه

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

تابستان با همه زیبایی هایی که دارد روزی تمام می شود و جای خودش را به پاییز هزار رنگ می دهد، پاییزی که انگار در بعضی از جاها رنگ و بوی دیگری دارد، پاییز بوی عشق را میدهد. همین که پاییز می شود دست نقاش طبیعت، مشغول رنگ آمیزی جنگل ها، پارک ها و باغ ها می شود و هنرش را به زیباترین شکل ممکن بر روی شاخ و برگ های درختان به نمایش می گذارد. یکی از بهترین جاهای دنیا برای لذت بردن از پاییزعاشقانه، باغ ها و جنگل های بریتانیاست، اگر در اواسط مهر تا اواسط آبان پا به این سرزمین بگذارید همه جا پر از برگ های قرمز آتشین، طلایی و زرد است. می خواهیم بهترین باغ های بریتانیا برای لذت بردن از پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا را به شما معرفی کنیم، ما را همراهی کنید.

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

جنگل نیو، شهر همپشر، جنوب انگلستان

جنگل های این پارک ملی حدود ۱۳۰ کیلومتر مربع از این ناحیه را در بر گرفته اند. سرخ چوب ها، راش، شاه بلوط شیرین و دیگر درختان این جنگل همگی در اواخر دهه ۱۸۵۰ کاشته شده اند. در مسیر درختان جادویی و بلند کاج و صنوبر رانندگی و یکی از بهترین مکان های دنیا برای تماشای پاییز را تجربه کنید.در این جنگل بهترین زمان برای دیدن زیبایی های پاییز، آبان است وقتی که رنگ های آتشین درختان به پررنگ ترین حالت ممکن رسیده اند. جنگل یک بلوط ۵۰۰ ساله دارد که تماشای برگ های رنگی آن را تحت هیچ شرایطی نباید از دست بدهید. تماشای خرگوش و خوک هایی که به دنبال بلوط هستند هم از دیدنی های جالب این جنگل است.

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

جنگل نیو در انگلستان

باغ گیاهشناسی ملی وستونبیرت، گلاسترشر، جنوب غربی انگلستان

در اواسط قرن ۱۹ درختان زیادی در این باغ گیاهشناسی کاشته شد و امروز در آن حدود ۱۵ هزار درخت مختلف از سراسر دنیا وجود دارد. همین که ماه مهر تا آذر می شود جنگل با رنگ های پاییزی، شکل و شمایلی جادویی به خود می گیرد. ماه آبان بهترین زمان دیدن این جنگل است وقتی که افراهای ژاپنی یکدست، رنگی شده اند.

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

باغ گیاهشناسی ملی وستونبیرت

خیابان لایم در پارک ماربری، شهر چشایر، شمال غربی انگلستان

به پارک ماربری بروید و در خیابان متقارن لایم عکس های باشکوه از پاییز زرد رنگ بیندازید. ردیفی از درختان یک اندازه و زرد در دو طرف خیابان و برگ های خشکیده و زردی که بر روی زمین ریخته اند واقعا نمای تماشایی و خیال انگیزی را به وجود آورده که در کمتر از جایی در دنیا نظیر آن پیدا می شود.

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

خیابان لایم در انگلستان

جنگل فاسکالی (Faskally Wood)، شهر پرتشایر، اسکاتلند

شهر پرتشایر با ۲۵ گونه از درختان مختلف مثل کاج، صنوبرو توس نقره ای به «شهر درختان بزرگ» معروف است. با اینکه جنگل فاسکالی در تمام روزهای سال یکی از زیباترین جنگل هاست اما وقتی پای چشم اندازهای پاییزی وسط باشد این جنگل تبدیل به یکی از بینظیرترین مکان های دنیا می شود. این جنگل که در قرن نوزدهم به عنوان جنگلی نمونه تاسیس شد پر از گونه های زیباست و در ماه آبان تورهای پیاده روی زیادی در آن برگزار می شود. اینجا در شب زیر نور چراغ ها و نمایش های موسیقی افسونگرترین جنگل دنیا می شود.

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

جنگل فاسکالی

استورهد (Stourhead)، ویلتشر، جنوب غربی انگلیس

باغ قرن هجدهمی و معروف استورهد با عبادتگاه های قدیمی، دریاچه ها و غارهای گنبدی شکل یکی از زیباترین چشم اندازهای بریتانیا را دارد. درختان این باغ شامل چدار، بلوط، راش، شاه بلوط اسپانیایی به همراه درختان دیگری هستند که به تازگی کاشته شده اند. انعکاس رنگ طلایی و قرمز این درختان در دریاچه، زیبایی باشکوهی را خلق می کند که از تماشایش سیر نمی شوید.

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

جنگل استورهد

سخن آخر

امیدواریم از مشاهده پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

ما شمارو به دیدن زیبا ترین شهر در فصل پاییز دعوت میکنیم.(روی لینک زیر کلیک کنید)

 زیباترین شهر جهان در فصل پاییز