زمان مطالعه: 3 دقیقه

ویژگی های عجیب ورزش شمشیر بازی

ویژگی های عجیب ورزش شمشیر بازی

آیا به دنبال یک روش کاملا جدید برای تغییر برنامه ورزشی خود هستید؟ شما می‌ توانید برای کاهش وزن خود از کلاس‌ های ورزشی مختلف استفاده کنید. اما آیا شمشیر بازی می‌ تواند یک تمرین مفید برای شما باشد؟ بیشتر افراد از اینکه شمشیر بازی را به عنوان یک تمرین ورزشی خوب و مفید معرفی می‌کنند بسیار متعجب و شگفت زده می‌ شوند.با متعجب همراه شوید تا با ویژگی های عجیب ورزش شمشیر بازی بیشتر آشنا شوید.

شمشیر بازی می‌ تواند باعث سوزاندن کالری در بدن شود:

حتما شما هم مسابقات شمشیر بازی را در طول بازی‌ های المپیک مشاهده کرده اید. زمانی که این ورزش را از طریق تلویزیون دنبال می‌ کنید ممکن است به نظر برسد که ورزشکاران کار سختی در پیش ندارند اما واقعیت چنین نیست. به طور متوسط یک خانم ۱۵۰ پوندی(۶۸ کیلوگرمی) در هر ساعت از شمشیر بازی حدود ۴۰۰ کالری می‌ سوزاند. حتما شگفت زده شدید. بیشتر شمشیربازان در مورد اینکه حرکات شمشیر در طول بازی چقدر سخت و محکم است شگفت زده می‌ شوند.

البته باید به خاطر داشته باشید که قرار نیست کل ۶۰ دقیقه را در یک مسابقه شرکت کنید پس کالری سوزانده شده کمتر خواهد بود. همانطور که می‌دانید شمشیر بازی سه نوع سلاح متفاوت دارد که در طول شمشیر بازی از آن‌ها استفاده می‌ شود:اپه، فویل و سابر. نوع سلاحی که در این بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد طول هر بازی را مشخص می‌ کند. اپه و فویل حاوی سه مسابقه سه دقیقه ای به همراه یک استراحت یک دقیقه ای در بین هر بازی است. شمشیر بازی با سابر بیشتر طول می‌ کشد زیرا بر اساس لمس یا امتیازات است.

اگر در ورزش شمشیر بازی تازه کار هستید، ممکن است در طول تمرین زمان زیادی را صرف کنید. اما تمرین‌های انجام شده حرکات بدن شما و پمپاژ را بهبود می‌ بخشد ، باعث سوزاندن کالری می‌ شود و باعث کاهش وزن می‌ شود.

مزایای ورزش شمشیربازی برای سلامتی:

علاوه بر سوزاندن کالری، شمشیر بازی مزایای دیگری برای سلامتی و تناسب اندام دارد. داگمارا ووزنیک معتقد است که ورزش می‌ تواند باعث تقویت سیستم قلبی –عروقی افراد شود و مزیت‌ هایی برای حافظه انسان به همراه داشته باشد. او می‌ گوید: زیبایی ورزش این است که می‌ توانید ان را هر چقدر که دوست داشتید شدیدتر کنید. شما می‌ توانید بر روی تکنیک‌ های مختلف با محدوده حرکتی محدودتر تمرکز کنید یا به سمت جلو وعقب حرکت کنید. سطح شدت کاملا به خود شما بستگی دارد. مونیکا آکسمیت در این باره می‌ گوید: شمشیر بازی یک ورزش عالی است. در حالیکه انجام این ورزش بسیار سرگرم کننده است، می‌ تواند به سوزاندن کالری‌ های بدن و ایجاد مقاومت کمک کند. تمرین‌ های قدرتی نیز در این ورزش وجود دارد زیرا شما عضلات پا، بازو و هسته بدن را درگیر می‌ کنید.

چگونه شمشیربازی را آغاز کنیم؟

اگر دوست دارید شمشیر بازی را برای سوزاندن کالری‌ های اضافی بدن، خوش اندام بودن یا تغییر در برنامه ورزشی خود امتحان کنید، می‌ توانید از سطح ابتدایی و آغازین شمشیر بازی کار خود را آغاز نمایید. برخی از برنامه‌های شمشیر بازی برای شرکت کنندگان جوان خواهد بود اما برنامه‌ هایی نیز برای بزرگسالان وجود دارد. داگمارا در این باره می‌ گوید: شمشیر بازی بهترین روش برای تغییر برنامه روزانه است .

شمشیر بازی برای کاهش وزن:

اگر دوست دارید شمشیر بازی را به عنوان یک برنامه کاهش وزن دنبال کنید، می‌ توانید آن را با سایر فعالیت‌ های روزانه خود هماهنگ نمایید. بر اساس مطالعات انجام شده، شما باید در هفته ۲۵۰ دقیقه فعالیت فیزیکی متوسط داشته باشید تا بتوانید وزن کم کنید. سعی کنید یک یا دو کلاس شمشیر بازی را به برنامه پیاده روی، یوگا یا شنا اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که رژیم غذایی مناسب می‌ تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

برگرفته از مجله سلامت

امیدواریم از خواندن ویژگی های عجیب ورزش شمشیر بازی لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما