درگیری ربات های ویکی پدیا

Fighting-robots-Wikipedia
درگیری ربات های ویکی پدیا
درگیری ربات های ویکی پدیا

درگیری ربات های ویکی پدیا

محققان دانشگاه آکسفورد به این نتیجه رسیده‌اند که ربات‌های ویرایشگر ویکی‌پدیا مدت زیادی است که با هم درگیر هستند و متن‌های یکدیگر را ویرایش می‌کنند.

به نقل از دیلی‌ میل، ویکی‌ پدیا از چندین ربات ویرایشگر برای ویرایش متن‌ هایش استفاده می‌ کند و محققان به این نتیجه رسیده‌ اند که این ربات‌ ها مدت ۱۰ سال است که در مواردی خلاف هم عمل کرده و متون یکدیگر را مجددا ویرایش کرده و تغییر می‌ دهند.

دکتر ملینا تسوتکوا عضو موسسه مطالعات اینترنتی دانشگاه آکسفورد گفت: ما در بررسی‌ های خود به این نتیجه رسیدیم که ربات‌ ها در محیط‌ های با فرهنگ متفاوت رفتار های متفاوتی از خود بروز می‌ دهند و تعارضات بین آنها با تعارضات بین کاربران انسانی کاملا متفاوت است.

ویکی پدیا از ربات‌ها برای چک کردن صحت اطلاعات، اصلاح غلط‌های املایی و نگارشی و سالم بودن لینک‌ ها استفاده می‌ کند. نکته جالب توجه این است که این ربات‌ ها برای داشتن ارتباط با یکدیگر طراحی نشده‌ اند و این موضوع گستردگی دنیای هوش مصنوعی و ناشناخته ماندن برخی جنبه‌ های آن را نشان می‌ دهد.

محققان دانشگاه آکسفورد در همکاری با موسسه آلن تورینگ در انگلیس به چندین مورد از این تعارضات در فاصله سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۰ در بیش از ۱۳ زبان مختلف ویکی‌ پدیا برخورده‌اند.

تعداد تعارضات در زبان‌ های پرتغالی و آلمانی بیش از دیگر زبان‌ ها در ویکی‌ پدیا بوده است و بررسی‌ ها نشان می‌دهد که در زبان آلمانی ۲۴ بار تعارض بین ربات‌ ها رخ داده است.

برگرفته از ایسنا

امیدواریم از خواندن درگیری ربات های ویکی پدیا لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

مجله اینترنتی متعجب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *