زمان مطالعه: 3 دقیقه
گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

گیاهان عجیب و غریبی در سراسر دنیا وجود دارند. برخی از آن ها گوشت خوارند! برخی دیگر را فقط در منطقه ای خاص از جهان می توان مشاهده کرد و بعضی از گل ها را نیز نمی توان در ۳۶۴ روز از سال دید! می خواهیم گلی را معرفی کنیم که گوشه گیری را به عنوان سبک زندگی انتخاب کرده، گیاهی به نام گل ملکه شب که فقط یک شب در سال شکوفا می شود و زیبایی هایش را در آن شب به رخ بینندگان می کشد. در ادامه با ما همراه شوید. او به طور کامل شکوفا می شود و لباس زیبایش را فقط در تاریکی شب بر تنش می کند. سحر هنگام، و حتی قبل از اولین بوسه خورشید بر گونه اش، دوباره به خواب فرو می رود و عطر خوشبو و دلنشینش، تنها چیزیست که از او به یادگار باقی می ماند.

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

گل کاکتوس

گل کاکتوس Cereus، یکی از گونه های کاکتوس است که گلش فقط در یک شب از سال شکوفا می شود. شبی بین ماه های جولای تا اکتبر هر سال. این گل را با نام های دیگری همچون شاهزاده شب و ملکه شب هم می شناسند. علاقه مندان به این گونه یک سال تمام صبر می کنند تا موقع شکوفه دادن این گل فرا رسد و به تماشای آن بنشینند.

گلی که در آن شب خاص شکوفا می شود، به اندازه سر یک نوزاد تازه متولد شده است. سپیده دم و قبل از تابش اولین اشعه های خورشید به روی زمین، گلبرگ های گل ملکه شب دوباره خم می شوند تا خواب طولانی این گیاه زیبا دوباره آغاز شود. در نهایت فردا صبح، تنها یادگار این گل، عطر خوشیست که دیشب به تنش زده بود.گل ملکه شب شکلی شبیه به یک شیپور و گلبرگ هایی به رنگ های کرم و سفید دارد.

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

گل زیبای ملکه شب

گل زیبای ملکه شب

وقتی که این گل به طور کامل شکوفا می شود، عرضی حدود ۱۰ و طولی حدود ۲۰ سانتی متر خواهد داشت. شکل و ظاهر این گل، به این بستگی دارد که چگونه کاشته و کشت شود، این گل ها هم می توانند به صورت عمودی رشد کنند و هم به صورت افقی بر روی زمین پهن شوند. متاسفانه همه ما نمی توانیم این گل را از نزدیک تماشا کنیم.چرا که این گل در مناطق بیابانی و استوایی آمریکا، و آمریکای جنوبی یافت می شود. هر چند، امروزه یکی از گونه های این گل را به صورت مصنوعی کشت می کنند و به عنوان یک گل خانگی و تزئینی از آن استفاده می کنند.

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

او به طور کامل شکوفا می شود و لباس زیبایش را فقط در تاریکی شب بر تنش می کند. سحر هنگام، و حتی قبل از اولین بوسه خورشید بر گونه اش، دوباره به خواب فرو می رود و عطر خوشبو و دلنشینش، تنها چیزیست که از او به یادگار باقی می ماند. گل کاکتوس Cereus، یکی از گونه های کاکتوس است که گلش فقط در یک شب از سال شکوفا می شود. شبی بین ماه های جولای تا اکتبر هر سال. این گل را با نام های دیگری همچون شاهزاده شب و ملکه شب هم می شناسند. علاقه مندان به این گونه یک سال تمام صبر می کنند تا موقع شکوفه دادن این گل فرا رسد و به تماشای آن بنشینند.

منبع:الی گشت

سخن آخر

امیدوارم ازمشاهده گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود لذت کافی برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما