زمان مطالعه: 5 دقیقه

هیجان فوق العاده در طبیعت موریس

هیجان فوق العاده در طبیعت موریس

بهترین کارهایی که می توان در جزیره موریس انجام داد:

جزیره موریس یکی از زیباترین مناطق گردشگری جهان محسوب شده و به همین دلیل همواره تعداد زیادی از گردشگران در آن حضور دارند. در سفر به موریس شما طیف وسیعی از انتخاب های مختلف را برای تفریح و ماجراجویی در اختیار دارید که ما در اینجا به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

ماهیگیری در آب های عمیق

جزیره موریس در منطقه ای ایده آل جهت ماهیگیری قرار داشته و شما به تناسب فصول مختلف سال شانس گرفتن انواع ماهی های مارلین (marlin) آبی یا سیاه (نوعی نیزه ماهی)؛ شمشیر ماهی (sailfish)، واهوو (wahoo نوعی ماهی تن)؛ ماهی تن پره دار زرد (yellow fin tuna)، شاه گیش بزرگ (giant trevally)، ماهی تن دندان سگی (dogtooth tuna)؛ ماهی بونیتو (bonito)، ماهی دلفینی، کوسه و … را خواهید داشت.

قایق های ویژه ماهیگیری در آب های عمیق دارای تجهیزات کامل از جمله رادیوی VHF، تلفن ماهواره ای، سیستم جی پی اس، رادار، تلفن رادیویی، تجهیزات امنیتی، قرقره پن بین المللی، جلیقه نجات، جعبه کمک های اولیه ؛ سیستم اطفای حریق، چراغ دریایی و تمامی تجهیزات ماهیگیری از جمله ۹ صندلی ویژه ثابت هستند که شما می توانید آن ها را برای سفرهای نیم روزه یا تمام روز اجاره کنید.

هزینه پرداختی معمولا شامل صبحانه و ناهار ارائه شده در این کشتی ها شده و امکانات اقامتی و استراحت برای ۵ نفر در آن ها وجود دارد.

سفر طبیعت گردی با موتورهای ۴ چرخه (Safari quad biking trips)

تجربه هیجان انگیز سوار شدن به موتورهای ۴ چرخه یکی از جذاب ترین خاطرات سفر شما به موریس خواهد بود. شما با این موتورهای ویژه در پارک ۴ هزار و ۵۰۰ هکتاری (Yemen) گشت زده و از نزدیک با طبیعت برخورد خواهید کرد. در این پارک شما انواع حیواناتی که در بخش پیشین گفته شد را خواهید دید.

شنا

سواحل شمالی جزیره از جمله (Trou aux Biches)، (casuarinas)، (Mont Choisy) و منطقه باریک و پوشیده از شن های سفید بین آن به طول ۲ کیلومتر به همراه خلیج کوچک بین گرند بی و (Cap Malheureux) از جمله بهترین مناطق جزیره موریس برای شنا محسوب می شوند.

غواصی

با غواصی در مناطق ساحلی جزیره موریس شما می توانید انواع مرجان های رنگارنگ، ماهی ها و گونه های جانوری زیبای دریایی و کشتی های غرق شده که قدمت آن ها به قرون ۱۸ و ۱۹ میلادی باز می گردد را تماشا کنید. در موریس تعداد زیادی محوطه ویژه غواصی وجود دارد که در بخش های مختلف جزیره قرار دارند. یکی از بهترین و مشهور ترین آن ها، (Cathedral) نام دارد که در منطقه (Flic en Flac) در سواحل غربی جزیره واقع شده است.

از دیگر مراکز مهم غواصی در موریس می توان به (Whale Rock) و (Roche Zozo) اشاره کرد. به طور کلی جزیره موریس توسط نواری از مرجان ها احاطه شده که این موضوع سبب شده تا طیف وسیعی از جانوران دریایی در آن زندگی کنند. از جمله ماهی های بومی این منطقه می توان به (Damselfish)،( Boxfish)،( Trumpet fish)، (clown fish) و (orange Mauritian scorpionfish) اشاره کرد. در هنگام سفر به این جزیره، اطلاعات بیشتر غواصی در موریس را می توانید از دفتر انجمن غواصی موریس (The Mauritius Scuba Diving Association) دریافت کنید.

هیجان فوق العاده در طبیعت موریس

غواصی

قایق های سرعتی

برای سوار شدن به این قایق ها باید از منطقه (Trou d’eau Douce) سوار شده و معمولا این قایق ها تا جزیره کوچک (Cerfs) رفته و می توانید لحظاتی سرشار از هیجان را پشت سر بگذارید.

پیاده روی و کوهپیمایی

جزیره موریس با دارا بودن تعداد زیادی کوه های زیبا، رودخانه ها و جنگل های انبوه، محل مناسبی برای طبیعت گردی و کوهنوردی محسوب می شود. کوهستان های آتشفشانی موریس دارای قله های متعددی هستند که هر کدام چشم اندازی ویژه و استثنایی داشته و در این طبیعت گردی می توانید به رودخانه سیاه (Black River) در پارک ملی گورگس (Gorges National Park) رفته و در جنگل های آن پرسه بزنید. رودخانه سیاه از بلندترین کوهستان موریس سرچشمه گرفته و دیدن آن خالی از لطف نیست.

پرش از ارتفاع با چتر نجات

در جزیره موریس شما می توانید تجربه پریدن از ارتفاع ۱۰ هزار پایی را داشته باشید. در این برنامه، شما به همراه سایر گردشگران سوار هواپیما شده و علاوه بر تماشای مناظر دیدنی از آسمان، در ارتفاع ۱۰ هزار پایی به ترتیب و پشت سر هم به بیرون از هواپیما پریده و با چتر نجات فرود می آیید. البته پیش از این عملیات شما باید در کلاس های کوتاه مدت اجباری شرکت کرده و آموزش های لازم را دریافت کنید.

مسابقات اسب سواری

کلوپ اسب سواری موریس با نام (Champ de Mars) شهرت داشته و در سال ۱۸۱۲ تاسیس شده است. این کلوپ را می توان قدیمی ترین کلوپ اسب سواری در نیمکره جنوبی دانست. مسابقات اسب سواری یکی از ورزش های محبوب در جزیره موریس محسوب شده و فصل آن معمولا از آپریل شروع شده و تا اواخر نوامبر ادامه دارد. به طور متوسط در هر مسابقه بین ۹ تا ۱۲ اسب شرکت کرده و در هر روز تا ۶۰ اسب با یکدیگر مسابقه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم در سفر خود به موریس حتما از این مسابقات دیدن کرده و در فضای خاص آن قرار بگیرید. در بخش تماشاچیان همچنین امکان اجاره بالکن های (VIP) نیز وجود دارد.

هیجان فوق العاده در طبیعت موریس

چتربازی توسط قایق تندرو و طناب

این نوع چتربازی نسبت به چتربازی پرش از هواپیما متفاوت بوده و در آن شما توسط طناب های بسیار بلندی به قایق های تندرو بسته شده و با حرکت قایق، به آسمان خواهید رفت. برای انجام این تفریح هیجان انگیز، هیچ آموزش خاصی مورد نیاز نبوده و محدودیت سنی (به استثنای کودکان) وجود ندارد.

اسکی روی آب

اسکی روی آب یکی از محبوب ترین ورزش های دریایی در جزیره موریس محسوب شده و امکان انجام این ورزش در بسیاری از سواحل موریس وجود دارد. البته بهترین بخش مناسب برای این ورزش، بخش های شمالی جزیره است. در این منطقه حفاظ طبیعی مرجانی یک منطقه محافظت شده و ایده آل برای ورزش های دریایی ایجاد کرده است. توجه داشته باشید که برای انجام این ورزش، دریا باید کاملا صاف و بدون موج باشد.

امیدواریم از خواندن هیجان فوق العاده در طبیعت موریس لذت کافی را برده باشید.

برگرفته از سایت الی گشت

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما