ثبت تصویر رعد و برق در طوفان

image-registration-lightning-in-a-storm

ثبت تصویر رعد و برق در طوفان

ثبت تصویر رعد و برق در طوفان

این تصویر مربوط به عکس روز در سایت نشنال جئوگرافیک است که عکاس شات خود را از رعد و برق زمانی گرفته است که طوفان در آنجا حاکم بوده است.

این تصویر ثبت شده مربوط به منطقه ای در جنوب یوتا و شمال آریزونا است. با متعجب در ثبت تصویر رعد و برق در طوفان همراه شوید تا با این دو منطقه یوتا و آریزونا بیشتر آشنا شوید.

یوتا (Utah)

یوتا ایالتی است در ایالت‌ های جنوب غربی آمریکا. پایتخت و شهر مهم آن سالت‌ لیک‌سیتی است. پرووو شهر دوم ایالت است.یوتا همچنین جزو ایالت‌ های غرب آمریکا به‌شمار می‌ آید. جمعیت این ایالت دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است و شهر سالت‌ لیک‌سیتی، مرکز ایالت، ۱۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.یوتا در تاریخ ۴ ژانویه سال ۱۸۹۶ به عنوان چهل‌ و پنجمین ایالت به ایالات متحده پیوست. یوتا سیزدهمین ایالت بزرگ آمریکا و ۳۴ امین ایالت پرجمعیت این کشور است.

یوتا از سوی شرق با کلرادو، از شمال شرق با وایومینگ، در شمال با آیداهو، از سمت جنوب با آریزونا، و از غرب با نوادا هم‌ مرز است. جنوب شرق یوتا نیز در نقطه‌ ای مرز کوچکی با گوشه‌ ای از ایالت نیومکزیکو دارد.

آریزونا (Arizona)

آریزونا یکی از ایالت‌ های آمریکا است که در منطقه جنوب غرب آمریکا قرار دارد. این ایالت بخشی از منطقه غرب آمریکا و منطقه کوهستانی آمریکا نیز محسوب می‌ شود. آریزونا ششمین ایالت بزرگ و شانزدهمین ایالت پرجمعیت آمریکاست. شهر فینیکس پایتخت و پرجمعیت‌ ترین شهر آریزونا می‌ باشد. آریزونا چهل و هشتمین ایالت و آخرین بخش از سرزمین اصلی آمریکا است که به ایالات متحده پیوسته. آب و هوای بیابانی نیمهٔ جنوبی آریزونا با تابستان‌ های گرم و زمستان‌های معتدل برای آمریکایی‌ ها شناخته شده است.

ایالت آریزونا با ایالت‌ های نیومکزیکو، یوتا، نوادا، کالیفرنیا هم‌مرز است. این ایالت همچنین دارای ۶۲۶ کیلومتر مرز بین‌ المللی با دو ایالت مکزیکی باخا کالیفرنیا و سونورا می‌ باشد.

امیدواریم از دیدن ثبت تصویر رعد و برق در طوفان و خواندن اطلاعاتی راجب ایالت های یوتا و آریزونا لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

مجله اینترنتی متعجب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *