بزرگترین کتابخانه جهان در بریتانیا

largest-library-in-the-UK
بزرگترین کتابخانه جهان در بریتانیا
بزرگترین کتابخانه جهان در بریتانیا

بزرگ ترین کتابخانه جهان در بریتانیا

اینجا بهترین مکان برای معتادان کتاب است! به ازای هر کسی که از آرامش در سواحل آفتابی و تماشای غروب آفتاب لذت می برد، یک نفر هم هست که از خواندن کتاب و مطالعه، آرامش می گیرد و لذت می برد. هرمیون گرانجر، روپرت گیلسس، لیزا سیمپسون، از جمله معروف ترین افرادی هستند که بسیار اهل کتاب و کتاب خوانی بوده اند. اگر از این دسته افراد هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما یک روز به کتابخانه بریتانیا در لندن بیایید. در ادامه در بزرگترین کتابخانه جهان در بریتانیا همراه ما باشید.

بزرگترین کتابخانه جهان در بریتانیا
بزرگ ترین کتابخانه

بزرگ ترین کتابخانه!

کتابخانه بریتانیا شاید قدیمی ترین یا زیباترین کتابخانه جهان نباشد، اما قطعا بر اساس رده بندی های انجام شده، بزرگ ترین کتابخانه دنیاست! با بیش از ۱۷۰ میلیون جلد انواع کتاب، نسخه های خطی، مجلات و نقاشی ها، جای تعجب نیست که بگوییم که این کتابخانه بیش از ۱٫۷۵ میلیون بازدید کننده در هر سال دارد. در این کتابخانه فضای بسیار زیادی برای بازدیدکنندگان وجود دارد، به طوری که حدود ۶۲۵ کیلومتر قفسه در این کتابخانه ساخته شده و همزمان ۱۲۰۰ نفر می توانند در بزرگ ترین کتابخانه جهان مشغول مطالعه شوند.

بزرگترین کتابخانه جهان در بریتانیا

جالبه بدونید که…

جالب است بدانید که اگر یک نفر قصد داشته باشد تمام کتاب های کتابخانه بریتانیا را بخواند، با فرض اینکه بتواند هر روز ۵ کتاب تمام کند، ۸۰ هزار سال طول می کشد تا تمام کتاب های این کتابخانه را مطالعه کند، اما قبل از اینکه شروع به خواندن تمام کتاب های این کتابخوانه کنید، ابتدا مجموعه هایی مثل Magna Cart و اشعار Beatles را ببینید. این کتابخانه در سال ۱۹۷۳ ساخته شده است.این کتابخانه بزرگترن ساختمان عمومی است که در قرن ۲۰ در بریتانیا ساخته شد و سبک مدرنیستی آن هنوز بحث برانگیز است. در این کتابخانه بر روی تمام قشر جامعه باز است. اگر روزی به کتابخانه بریتانیا رفتید، حتما نسخه های خطی آن مثل، Beowulf ،Canterbury، Tales، Jane Eyre، Alice’s Adventures Under Ground و Just So Stories را ببینید.

سخن آخر

امیدواریم از مشاهده بزرگ ترین کتابخانه جهان در بریتانیا لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

منبع :
همگردی
مجله اینترنتی متعجب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *