بزرگ ترین پل معلق در استانبول
گردشگری
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بزرگ ترین پل معلق در استانبول

بزرگ ترین پل معلق در استانبول

عریض‌ ترین پل معلق جهان به نام یاووز سلطان سلیم در استانبول روز جمعه، ۵ شهریور گشایش یافت. این پل با ۵۹ متر عرض و ۷۳ متر ارتفاع از سطح دریا دو قاره اروپا و آسیا را به یکدیگر متصل می‌ کند. یکی از ستون‌ های این پل در منطقه‌ آسیایی شهر استانبول در محله پویرازکوی منطقه بی‌ کوز و ستون دیگر در منطقه‌ ی اروپایی در محله غریبچه منطقه ساری‌ یر قرار گرفته است.

پل یاووز سلطان سلیم که سومین پل بزرگ تنگه بسفر در ترکیه است دارای ده لاین تردد است که هشت لاین آن به خودروها به ویژه کامیون‌ها است و دو لاین دیگر به تردد قطار های سریع‌ السیر اختصاص یافته است. این پل بلندترین پل در جهان است که قطارها از آن عبور می‌ کند، همزمان با بهره‌ برداری از آن اتوبانی به طول صد کیلومتر نیز گشایش می‌ یابد.

برای ساخت این پروژه چیزی حدود ۳ میلیارد دلار توسط بخش خصوص هزینه شده است. پیش‌ بینی می‌ شود از سومین پل معلق شهر دیدنی استانبول روزانه ۱۳۵ هزار خودرو عبور کنند و این سازه نقطه‌ ای برای اتصال ترکیه با قدرت‌ های اقتصادی شود.

بزرگ ترین پل معلق در استانبول

بررسی بزرگ ترین پل معلق در استانبول

ساخت این پل معلق در سال ۲۰۱۲، برای کاهش ترافیک در استانبول و تردد آسان خودروها به ویژه کامیون‌ها شروع شد. به نظر می‌ رسد با بهره‌ بردای از پل یاووز سلطان سلیم چیزی حدود یک الی دو ساعت از ترافیک شهری استانبول کم شود. اگرچه به اعتقاد برخی کارشناسان با گشایش این پل از میزان تردد کامیون‌ها در مرکز استانبول که مشغول انتقال و ارسال کالا هستند، کم نمی‌ شود.

به گفته رئییس جمهور ترکیه در آینده کامیون‌ ها به جای عبور از مرکز استانبول، از این پل عبور خواهند کرد‌. نخست وزیر ترکیه نیز در مراسم افتتاحیه این پل اظهار داشت: پل یاووز سلطان سلیم پل ارتباطی بین شرق و غرب است و از این پل نه تنها ساکنان استانبول بهره می‌ برند، بلکه همه مسافران، از لندن تا چین بر مسیر راه ابریشم از آن استفاده خواهند کرد.

احداث این پل با انتقاد‌ها و اعتراض‌ هایی نیز روبرو شد، انجمن‌ ها و موسسه‌ های محیط زیستی معتقدند ساخت پل یاووز سلطان سلیم به محیط زیست منطقه آسیب بزرگی زده است چراکه برای ساخت آن درختان جنگل‌ های شمالی استانبول قطع شدند و این می‌تواند آسیب محیط زیستی بزرگی ایجاد نماید.

برگرفته از مجله گردشگری الی گشت

امیدواریم از خواندن بزرگ ترین پل معلق در استانبول لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما

وای چه قدر شگفت انگیز
این پل تو عکس بزرگه چه برسه دیگه تو واقعیت
آیا تو ایرانم از این پل ها داریم ؟؟

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان
گردشگری
بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان

زمان مطالعه: 6 دقیقه یکی از اصلی ترین مشکل ها در سفر های تابستانی گرمای این فصل است، که بیشتر خانوادها به علت گرمای هوا از مسافرت کردن در این فصل صرفه نظر میکنند.امروز قراره با متعجب همراه باشید تا بهتون بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان رو معرفی کنه، مکان هایی که با سفر به آنها میتوانید آب و هوای خنکی را در تابستان گرم تجربه کنید.

قبرستانی عجیب در گواتمالا
گردشگری
قبرستانی عجیب در گواتمالا

زمان مطالعه: 2 دقیقه همیشه مرگ و قبرستان برای هر شخصی غم و رنگ سیاه را تداعی می کند. اما برای مردم گواتمالا اینگونه نیست! آن ها معتقدند زندگی پس از مرگ بسیار مورد احترام است که در قبرستان های آن ها این اعتقاد هویداست…

تجربه پاییز عاشقانه در زیباترین شهر جهان در فصل پاییز
گردشگری
1
تجربه پاییز عاشقانه در زیباترین شهر جهان در فصل پاییز

زمان مطالعه: 3 دقیقه پاییز را نمی توان توصیف کرد. فصل پاییز از نظر خیلی از افراد بهترین و زیباترین شناخته شده است و البته به جرات می توان گفت حال و هوایی که پاییز دارد را هیچ فصل دیگری ندارد.