سبک‌ ترین ساعت مکانیکی جهان+عکس
عجایب پیشنهادی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سبک‌ ترین ساعت مکانیکی جهان+عکس

سبک‌ ترین ساعت مکانیکی جهان+عکس

یکی از شرکت‌ های تولیدکننده ساعت در جهان، اقدام به استفاده از گرافن در بدنه و بند ساعت کرده و در نهایت موفق به ساخت سبک‌ ترین ساعت مکانیکی جهان شده است. در طرح ضاهری این ساعت، از خودرو مک‌ لارن هوندا فرمول 1 الهام گرفته شده است.

سبک‌ ترین ساعت مکانیکی جهان با استفاده از کامپوزیت گرافنی ساخته شد. این ساعت در تاریخ 16 ژانویه 2017 در سالن بین المللی دی‌ لاهوت هورلوجریک شهر ژنو رونمایی شد.

سبک‌ ترین ساعت مکانیکی

این ساعت ماحصل همکاری مشترک میان دانشگاه منچستر و شرکت ریچارد مایل و مک‌ لارن فرمول 1 است. وزن این ساعت 40 گرم بوده و به ادعای سازنده، از دوام بالایی برخوردار است.
این ساعت که با مدل RM 50-30 شناخته می‌ شود، برچسب سبک‌ ترین ساعت مکانیکی جهان را یدک می‌ کشد. در این ساعت از کامپوزیت گرافنی استفاده شده که موجب کاهش وزن و در عین حال افزایش استحکام بدنه ساعت شده است.
این کامپوزیت گرافنی به Graph TPT شهرت دارد و از تمام موادی که پیش از این در ساخت ساعت استفاده شده سبک‌تر است.
در ضمن در بند این ساعت نیز از کامپوزیت گرافنی استفاده شده است. درون چرم بند این ساعت، گرافن تزریق شده که موجب افزایش استحکام و بالا رفتن خواص مکانیکی آن شده است.

سخن یکی از مدیران

رابرت یونگ از مدیران بخش کسب و کار دانشگاه منچستر در این باره می‌ گوید: «ما نشان دادیم که می‌ توان از گرافن برای ساخت ساعت استفاده کرد. گرافن در بدنه و بند ساعت استفاده شده که موجب افزایش استحکام و بهبود عملکرد آن شده است. این کامپوزیت گرافنی وزن ساعت را کاهش داده است و با تغییر طراحی در آینده، باز هم شاهد کاهش وزن ساعت خواهیم بود. ما به ارزیابی تأثیر گرافن بر بدنه و بند ساعت پرداختیم و از نتایج آن برای بهبود فرآیند ساخت استفاده کردیم.

برای این کار از توموگرافی اشعه ایکس و طیف‌ سنجی رامان کمک گرفتیم. این بررسی‌ ها به ما نشان داد که وارد شدن گرافن به بدنه ساعت می‌ تواند موجب بهبود قطعات ساعت شده و وزن آن را کاهش دهد.»

برای طراحی این ساعت از ماشین مک‌ لارن هندا فرمول 1 الهام گرفته شده است. سازنده این ساعت مدعی است که موتور این ساعت در برابر آسیب‌ های بسیار جدی، مقاوم بوده و می‌ تواند در چنین شرایطی به کار خود ادامه دهد.

منبع:ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفع تیرگی های دور چشم
سلامت
2
رفع تیرگی های دور چشم + درمان سیاهی دور چشم در خانه

زمان مطالعه: 2 دقیقه همه روزه افراد زیادی را میبینیم که دور چشم های آن ها به دلایل مختلفی تیره می باشد. هیچ کدوم از این افراد دوست ندارند که دور یا زیر چشمانشان تیره باشد برای همین بسیاری از مواد و دارو های مختلف را استفاده می کنند

راه اندازی و نصب کلاب هاوس
علمی
نصب کلاب هاوس اندروید + راه اندازی ClubHouse در کمترین زمان

زمان مطالعه: 4 دقیقه نکات پیرامون روم در کلاب هاوس همانطور که از نام clubhouse (خانه ی باشگاه ها)پیداست این برنامه شامل تعداد بسیار زیادی کلوپ است که افراد مختلفی با مضمون های متفاوت آنها را ایجاد کرده اند. این کلاب ها به صورت های public، social و private فعالیت دارند. هر کلاب می …

دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر
علمی
دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر

زمان مطالعه: 2 دقیقه قبل از این که به ‌دستاوردی برای درمان آلزایمر که توسط پژوهشگران دانشگاه بجنورد به دست آمده است، به پردازیم مروری مختصر به بیماری آلزایمر خواهیم داشت، با متعجب همراه باشید.