زمان مطالعه: 2 دقیقه

مالدیو آرام ترین کشور جهان

مالدیو آرام ترین کشور جهان:

مالدیو کشوری است جزیره‌ ای در اقیانوس هند واقع در در جنوب غربی هند و پایتخت آن ماله است. جمعیت این کشور ۳۲۸ هزار نفر و واحد پول آن روفیه مالدیو است.زبان رسمی این کشور دیوهی نام دارد که زبانی هندواروپایی است و همانندی‌ هایی با زبان سینهالی قدیم دارد. مردم آن از قوم مالدیوی هستند که تبارشان به مردم سری‌ لانکا و هند (آمیخته آریایی و دراویدی) می‌ رسد و رگه‌ هایی از اعراب نیز در میان آن‌ها وجود دارد.مالدیو سرزمین جزیره هاست؛ جزیره هایی کوچک که با فاصله های کمی از هم این کشور را می سازند. شاید بتوان این کشور را آرام ترین جای کره زمین نامید. با وجود شور و هیجانی که در ساحل بعضی از این جزیره ها برپاست، باز هم آرامش آبی اقیانوس بر تمام این ها چیره می شود.

مالدیو آرام ترین کشور جهان

مکان های گردشگری مالدیو:

مالدیو با داشتن آب های آبی رنگ درخشان، سواحل شنی فوق العاده و از همه مهم تری مهمان نوازی و صمیمیت مردم محلی، به راستی که مالدیو به انتخاب برخی از تازه عروس ها برای گذراندن ماه عسل، غواص ها و حتی علاقه مندان به آفتاب تبدیل شده است از این جهت است که مالدیو را خیلی ها بهشت زمین می دانند.جالب توجه است که در فروردین‌ ماه ۹۳ امیر سلمان بن عبد العزیز آل سعود، ولیعهد عربستان سعودی برای تقریباً یک ماه سه جزیره مالدیو را برای مقاصد تفریحی رزرو کرد.

مالدیو آرام ترین کشور جهان

شهر ماله بزرگ‌ ترین مرکز تجاری کشور مالدیو به شمار می‌ رود که دارای مرز آبی با کشور سریلانکا است و فرودگاه مجهز و مدرنی دارد.