زمان مطالعه: 3 دقیقه

مکان های گردشگری پزشکی در جهان

مکان های گردشگری پزشکی در جهان

بسیاری از کشورها با توجه به اینکه از استعداد های پزشکی برخوردار بوده، هزینه درمان پایین تری نسبت به دیگر جاهای جهان دارند و از ابزار به روز و مناسبی در این حوزه برخور دارند می توانند در گردشگری پزشکی جا پای خود را محکم کرده و نامی پرطمطراق برای خود دست و پا کنند. این کشورها هر ساله میزبان گردشگرانی پرشماری هستند که به دلیل دریافت خدمات درمانی به آنها مراجعه می کنند. با ما همراه باشید تا بیشتر از مکان های گردشگری پزشکی در جهان بدانید.

برزیل، جراحی های زیبایی

قطب اصلی جراحی های زیبایی از ۴۰ سال پیش تاکنون کشور برزیل است و بیشتر از هر کشور دیگری متخصص جراحی زیبایی در این کشور وجود دارد. به جز سائوپائولو و ریودوژانیرو، حتی کوچکترین شهرهای برزیل مانند سانتوس نیز جراحی های زیبایی با بالاترین کیفیت انجام می شود. جراحان هیچ کشوری در عمل های زیبایی مانند عمل بینی، لیفتینگ صورت و تنه به پای جراحان برزیلی نمی رسند. البته هزینه کیفیت شان را حسابی از شما می گیرند چرا که هزینه این عمل ها تقریبا ۳۵۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار می باشد که البته نسبت به خیلی از کشور ها هنوز هزینه پایینی محسوب می شود.

سنگاپور، جراحی های سیستم عصبی قلب، زنان و زایمان

سنگاپور با سابقه ترین کشور در گردشگری پزشکی به حساب می آید که براساس رتبه بندی سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر از نظر کیفیت خدمات پزشکی مقام اول آسیا و ششم جهان را دارد. طیف گسترده خدمات درمانی تشخیصی با کیفیت بالا من جمله جراحی های عمومی، سیستم عصبی، قلبی عروقی تا انکولوژی، چشم پزشکی، ارتوپدی و گوارش باعث شده تا سالانه صدها هزار گردشگر راهی این کشور شوند. سنگاپور از پیشتازان تحقیق در خصوص کاربرد سلول های بنیادی در درمان بیماری ها می باشد. سنگاپور از یکی از بزرگترین و مهمترین مراکز پژوهشی پزشکی در جهان با نام بایوپولیس برخوردار است که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شده و تاکنون نتایج درخشانی کسب کرده است.

کاستاریکا، جراحی های دهان و دندان

کاستاریکا یکی از پنج کشور برتر در گردشگری پزشکی به حساب می آید که عمده شهرتش مدیون خدمات دندان پزشکی و  جراحی های دهان و دندان می باشد. البته این سرزمین در حوزه جراحی های زیبایی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. این کشور سالانه پذیرای بیش از ۱۵۰ هزار گردشگر پزشکی می باشد که از مهم ترین منابع درآمد این کشور به حساب می آید. براساس آخرین آمار وزارت بهداشت کاستاریکا، یک جراحی ترمیمی دهان و دندان در این کشور حدود ۳۵۰ دلار هزینه دارد. در حالی که همین جراحی در کشور های عضو اتحادیه اروپا ۱۲۵۰ یورو برای افراد آب می خورد.

پاناما، بیشتر خدمات پزشکی

پاناما از ارزان ترین کشور های ارائه دهنده خدمات پزشکی است یعنی بیشتر خدمات پزشکی این کشور۴۰ تا ۷۰ درصد ارزانتر از خدمات مشابه در آمریکا می باشد. ارزانی و نزدیک بودن به آمریکا باعث شده تا این کشور به گزینه اول آمریکایی ها برای گردشگری پزشکی تبدیل شود. با این حال از اروپا نیز گردشگران زیادی به این کشور می روند. درآمد اصلی کشور از راه گردشگری تامین می شود.

مکزیک، چکاپ کامل پزشکی

مکزیک از مهم ترین ارائه دهندگان خدمات دندان پزشکی در جهان محسوب می شود. حدود ۷۰ درصد گردشگران از کشور آمریکایی است چرا که هزینه های درمانی در مکزیک آنقدر پایین است که می ارزد افراد خودشان را از آمریکا به آنجا برسانند. دو تا سه روز در هتل بمانند تا فقط یک چکاپ کامل انجام دهند.

امیدواریم از خواندن مکان های گردشگری پزشکی در جهان لذت کامل را برده باشید.

برگرفته از سایت الی گشت

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما