درمان سردرد های میگرنی با دستگاهی هوشمند

درمان سردرد های میگرنی با دستگاهی هوشمند
علمی
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
درمان سردرد های میگرنی با دستگاهی هوشمند
درمان سردرد های میگرنی با دستگاهی هوشمند

درمان سردرد های میگرنی با دستگاهی هوشمند

شرکت “الکتروکور”(electroCore) در نیوجرسی از آخرین دستگاه خود برای درمان سردرد های میگرنی رونمایی کرد. شرکت “الکتروکور”(electroCore) واقع در منطقه بسکینگ ریج نیوجرسی از آخرین دستگاه خود که برای درمان درد ناشی از میگرن و سردرد های خوشه‌ ای اپیزودیک طراحی شده است، رونمایی کرد.این دستگاه “گاماکور ساپیر”(gammaCore Sapphire) نام داشته و توسط سازمان غذا و دارو آمریکا تایید شده است. دستگاه مذکور از “فناوری تحریک غیرتهاجمی عصب واگ”(non-invasive vagus nerve stimulation technology) استفاده می‌ کند. عصب واگ یا واگوس طولانی‌ترین عصب مغزی و دهمین زوج اعصاب مغزی از ۱۲ جفت عصب مغز است که در بلعیدن غذا، صحبت کردن، فعالیت‌های پاراسمپاتیک و هاضمه نقش دارد.این عصب مانند بیشتر اعصاب مغزی از ساقه مغز آغاز می‌شود و به شاخه‌های متعددی تقسیم می‌ شود که عصب دهی اغلب عضلات حلق و حنجره، مری، معده و پاراسمپاتیک قلب، ریه، کبد، طحال را انجام می‌ دهد.

درمان سردرد های میگرنی با دستگاهی هوشمند
درمان سردرد های میگرنی

این دستگاه کوچک و به راحتی قابل حمل است، همچنین دارای صفحه نمایش بزرگ و روشن است. بر روی دستگاه چند کلید نیز برای کنترل بهتر تعبیه شده است. کارکرد این دستگاه به گونه‌ ای است که کاربران می‌ بایست آن را روی گردن خود و در مجاورت عصب واگ قرار دهند تا آن عصب را تحریک کرده و به کنترل علائم میگرن و سردرد خوشه‌ ای آنها کمک کند. با اینکه این دستگاه یک دارو نیست اما بیماران تنها با تجویز پزشک می‌ توانند از آن استفاده کنند.”دن دوهارت”(Dan Duhart) مدیر ارشد بازرگانی شرکت الکتروکور گفت: دستگاه توسعه داده شده بسیار مدرن و با فناوری پیشرفته طراحی شده و می‌ تواند به درمان سردرد های میگرنی و خوشه‌ ای کاربران کمک کند.

برگرفته از ایسنا

سخن آخر

امیدوار از مشاهده مطلب درمان سردرد های میگرنی با دستگاهی هوشمند لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه اندازی و نصب کلاب هاوس
علمی
نصب کلاب هاوس اندروید + راه اندازی ClubHouse در کمترین زمان

زمان مطالعه: 4 دقیقه نکات پیرامون روم در کلاب هاوس همانطور که از نام clubhouse (خانه ی باشگاه ها)پیداست این برنامه شامل تعداد بسیار زیادی کلوپ است که افراد مختلفی با مضمون های متفاوت آنها را ایجاد کرده اند. این کلاب ها به صورت های public، social و private فعالیت دارند. هر کلاب می …

دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر
علمی
دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر

زمان مطالعه: 2 دقیقه قبل از این که به ‌دستاوردی برای درمان آلزایمر که توسط پژوهشگران دانشگاه بجنورد به دست آمده است، به پردازیم مروری مختصر به بیماری آلزایمر خواهیم داشت، با متعجب همراه باشید.

رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی
علمی
رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی

زمان مطالعه: 2 دقیقه شرکت ال جی احتمالا سوم اکتبر همراه با معرفی پرچمدار جدید خود، از ساعت هوشمند جدید خود موسوم به “G7” نیز با یک ظاهر ترکیبی جدید رونمایی خواهد کرد.در ادامه در رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این ساعت هشومند آشنا شویم.