زمان مطالعه: 3 دقیقه
تفاوت خالکوبی امروزی با سنتی

تفاوت خالکوبی امروزی با سنتی

تفاوت خالکوبی امروزی با سنتی

شاید در ذهن شما این سوال به وجود آبد که چرا مردم خالکوبی می کنند؟ امروزه افراد زیادی را میبنیم که خالکوبی یا تتو می کنند این عمل ماندگار است و بر روی پوست می ماند. هر فرد دلیل خودش را برای خالکوبی دارد. متعجب قصد دارد در این مطلب برای شما دلایل خالکوبی سنتی و امروزی را بازگو کند. پس در ادامه با ما در تفاوت خالکوبی امروزی با سنتی همراه شوید.

چرا مردم خالکوبی می کنند؟

خالکوبی سنتی است که بسیاری از مردم سراسر جهان، از دیرباز آن را اجرا می کرده اند. در گذشته، انگیزه های اغلب علاقه مندان به خالکوبی، باور های آیینی و مذهبی بوده است. برای مثال، آن ها اعتقاد داشتند که خالکوبی بیماری ها و حوادث بد را از آنان دور می کند. در برخی مناطق، نیز جنگجویان داشتن طرح های چشمگیر خالکوبی شده روی بدنشان را نشانه شجاعت و قدرت می دانستند. اما در دنیای امروز، خالکوبی یکی از روش های چهره آرایی نیز محسوب می شود و افراد برای زیبایی بیشتر و جلب توجه این کار را انجام می دهند.

تفاوت خالکوبی امروزی با سنتی

طرح و رنگ های خالکوبی

طرح و رنگ های خالکوبی

طرح ها و رنگ های مورد استفاده در خالکوبی بسیار متنوع و گاهی معرف تفکری خاص است. روی اجساد مومیایی شده مصریان باستان و همچنین ایبالوییهای منطقه ای از فیلیپین، نشانه های واضح خالکوبی دیده شده است. مائوریهای زلاندنو و اهالی تاهیتی و برخی از مناطق جنوبی اقیانوس آرام، سر تا پایشان را با طرح های خالکوبی شده می پوشاندند. جالب است بدانید: ژاپنی ها از طرح گل های داوودی، اژدها و تصاویر اسطورهای در خالکوبی هایشان استفاده می کنند. خالکوبی های آن ها متنوع و رنگارنگ است.

تفاوت خالکوبی امروزی با سنتی

ابزار های خالکوبی

ابزار های خالکوبی

برای اجرای خالکوبی، با ابزارهایی تیز یا سوزن هایی از جنس فولاد، صدف یا استخوان، پوست را خراش می دهند و ماده رنگی را به زیر پوست وارد می کنند. به همین دلیل، احتمال آلوده شدن بدن به برخی بیماری ها یا بروز سرطان پوست در پی آن وجود دارد. در روش های امروزی، از دستگاه های الکتریکی و قطعات استریل نیز برای خالکوبی استفاده می کنند.اما در هر صورت، این طرح ها روی پوست تثبیت می شوند و پاک کردنشان کار آسانی نیست.

جالب است بدانید که محققان ژاپن هایی توانسته اند تاتو های الکترونیکی چاپی را بسازند.

سخن آخر

اگر شما هم جز کسانی هستید که علاقه به خالکوبی یا تتو دارید به مواردی که در بالا اشاره شد توجه کنید تا دچار بیماری نشوید.

امیدواریم از مشاهده تفاوت خالکوبی امروزی با سنتی لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما