عجیب ترین مکان های تاریخی جهان

ajibtarin-makan-haye-tarikhi-1

عجیب ترین مکان های تاریخی جهان

عجیب ترین مکان های تاریخی جهان:

امروز ما در اینجا میخواهیم،به شما سه مکان تاریخی جهان را معرفی کنیم،که هر کدام از این مکان ها از جذابیت های عجیبی برخوردار هستند.این مکان ها عبارت اند از :بعلبک،پترا و مجسمه ابوالهول.با ما همراه باشید.

مکان تاریخی بعلبک در لبنان:

عجیب ترین مکان های تاریخی جهان

بعَلبَک یکی از شهر های تاریخی کشور لبنان است که در دره بقاع در ارتفاع ۱۱۷۰ متر از سطح دریا و در شرق رود لیطانی واقع شده است.این بنای قدیمی ویرانه های شهری است که زمانی بسیار موفق بوده است. نکته ای که عجیب است این است که رومی ها تکنولوژی که بتواند این سنگ های چندین تنی را روی هم قرار دهد را نداشته اند.ستون‌ های سنگی بسیار عظیمی از زمان‌ های قدیم در این شهر موجود است.این مکان یکی از آثار مهم رومی‌ ها است و بعلبک در زمان رومی‌ ها به نام «هلیوپولیس» (شهر خورشید) نامیده می‌ شد.نکته جالب تر این این است که کاروان اسرای کربلا هم از این شهر تاریخی عبور کرده‌ است و ماجرای راهب مسیحی ظاهراً در این شهر اتفاق افتاده است. هم اکنون مسجدی بنام مسجد راس الحسین در بعلبک وجود دارد که مربوط به همین واقعه می‌ باشد.

مکان تاریخی پترا در اردن:

عجیب ترین مکان های تاریخی جهان

پترا شهری تاریخی در ۲۶۲ کیلومتری جنوب شهر امان است که درگذشته پایتخت حکومت باستانی نَبَطی‌ها بوده است. این شهر در سده ۴ پیش از میلاد و در زمان تمدنِ نبطی‌ ها ساخته شده‌ است.پترا شهری است کامل که همهٔ آن در کوه و در تخته سنگ هایی به رنگ گُل سرخ یا رنگ صورتی تراشیده شده‌ است. از اینجاست که نام این شهر زیبا پترا نهاده شده‌ است.آشیانه ای به یادماندنی به ارتفاع ۹۰۰ متر بالای سطح آب در میان سنگ ها مخفی شده است.این شهر تاریخی در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید شناخته شد است و مساحت این شهر باستانی بسیار زیبا ۲۶۴ کیلومتر مربع است.استادانی که این بنا را ساخته اند توانسته اند با صبر و حوصله زیاد این سنگ های بزرگ را به این شاهکار تاریخی تبدیل کنند.

مکان تاریخی مجسمه ابوالهول در جیزه مصر:

عجیب ترین مکان های تاریخی جهان

ابوالهول غول افسانه‌ های مصر باستان و اسطورهٔ ادیپ، مخلوطی از انسان و حیوان با پیکری از شیر، مزیّن به بال‌ های عقاب و دارای سری شبیه سر زنان است.ابوالهول بزرگ که در مصر قرار دارد از صخره‌ای تراشیده شده‌ است که ۲۰ متر ارتفاع و ۷۰ متر طول دارد.بدن این مجسمه که مشابه بدن شیر است دارای خطوطی است که ممکن است در اثر سیل ایجاد شده باشند. داخل این مجسمه عظیم اتاق هایی وجود دارد. مقامات مسئول هرگونه تحقیق در این اثر تاریخی را منع کرده اند.

مجله اینترنتی متعجب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *