عجیب ترین وسیله‌ هایی پرتاب شده‌ به فضا
علمی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

عجیب ترین وسیله‌ هایی پرتاب شده‌ به فضا

عجیب ترین وسیله‌ هایی پرتاب شده‌ به فضا

در قرن بیستم شاهد پیشرفت‌ های زیادی در اکتشافات فضایی با ماهواره‌ های مصنوعی، کاوشگر ها و فضاپیما ها بوده‌ ایم.

به نقل از ساینس، اولین ماهواره مصنوعی Sputnik I به همراه تعدادی وسیله بزرگ دیگر در سال 1957 به فضا ارسال شدند.در ذیل هفت شی شگفت انگیز ساخته بشر که به فضا ارسال شدند معرفی می‌ شود.

شی های پرتاب شده

1-ایستگاه بین‌ المللی فضایی(ISS) بزرگ‌ ترین ایستگاه فضایی است که تاکنون ساخته شده است. این ایستگاه از زمین فوتبال بزرگتر بوده و حدود 356 فوت طول و 240 فوت عرض دارد و وزن آن 900 هزار پوند است. این ایستگاه دارای آزمایشگاه چرخشی برای تحقیقات مختلف علمی و فضایی و تنها ماهواره‌ ای است که با چشم غیرمسلح از روی زمین مشاهده می‌ شود.

2-تلسکوپ فضایی هابل(HST) اندازه‌اش 43.5 فوت است و از سال 1990 تاکنون چنین چیزی ایجاد نشده و وزن آن حدود 27 هزار پوند است.

3-ماهواره‌ های محیط‌ زیست از بزرگترین ماهواره‌ ها هستند که جو زمین را کنترل می‌ کنند. این ماهواره‌ها دارای طول 33 فوت و وزن 18هزار و 100 پوندی هستند.

4-ایستگاه فضایی MIR توسط روسیه راه‌اندازی شده و اولین ایستگاهی است که توسط دولت دیگری جز ایالات متحده راه‌اندازی شده است. این ایستگاه 108 فوت طول و 101 فوت عرض دارد و وزن آن حدود 309 هزار پوند است.

5-موشک زحل V حدود 343 فوت قد و بیش از 6 میلیون پوند وزن دارد. این موشک بلندترین، سنگین‌ترین و قدرتمند ترین راکتی است که تاکنون ساخته شده است.از سال 1967 این موشک راه‌اندازی شده و تاکنون 13 ماموریت فضایی داشته است.

6-ایستگاه فضایی اسکای لب نیز نخستین ایستگاه فضایی پژوهشی است.وزن آن حدود 170 هزار پوند است و در سال‌های 1973 تا 1979 در فضا قرار گرفته است.

7-فضا پیمای ترابری خودکار( ATV) از بزرگ‌ترین مجراهای فضایی برای تامین آّب، اکسیژن، غذا، پوشاک، قطعات یدکی و مواد برای آزمایشگاه ISS است.

منبع ایسنا

امیدواریم از خواندن عجیب ترین وسیله‌ هایی پرتاب شده‌ به فضا اطلاعات کافی را کسب کرده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه اندازی و نصب کلاب هاوس
علمی
نصب کلاب هاوس اندروید + راه اندازی ClubHouse در کمترین زمان

زمان مطالعه: 4 دقیقه نکات پیرامون روم در کلاب هاوس همانطور که از نام clubhouse (خانه ی باشگاه ها)پیداست این برنامه شامل تعداد بسیار زیادی کلوپ است که افراد مختلفی با مضمون های متفاوت آنها را ایجاد کرده اند. این کلاب ها به صورت های public، social و private فعالیت دارند. هر کلاب می …

دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر
علمی
دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر

زمان مطالعه: 2 دقیقه قبل از این که به ‌دستاوردی برای درمان آلزایمر که توسط پژوهشگران دانشگاه بجنورد به دست آمده است، به پردازیم مروری مختصر به بیماری آلزایمر خواهیم داشت، با متعجب همراه باشید.

رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی
علمی
رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی

زمان مطالعه: 2 دقیقه شرکت ال جی احتمالا سوم اکتبر همراه با معرفی پرچمدار جدید خود، از ساعت هوشمند جدید خود موسوم به “G7” نیز با یک ظاهر ترکیبی جدید رونمایی خواهد کرد.در ادامه در رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این ساعت هشومند آشنا شویم.