موتورسیکلت خودران بدون راننده شرکت BMW

Motorbike-without-driver-BMW-company
موتورسیکلت خودران بدون راننده شرکت BMW
موتورسیکلت خودران

موتورسیکلت خودران بدون راننده شرکت BMW

شرکت “ب.ام‌.و (BMW)” به تازگی توانست موتورسیکلت خودران خود را با موفقیت آزمایش کند. به نقل از دیلی‌ میل، شرکت “ب.ام‌.و” (BMW)، از یک موتورسیکلت خودران رونمایی کرده است که می‌ تواند بدون حضور سرنشین، با سرعت حرکت کند و حتی از عهده پارک کردن برآید.

هدف از ساخت موتور خودران

به گفته شرکت ب.ام‌.و، این محصول برای محافظت از سرنشینان بی‌ دقت ابداع شده و در شرایط ضروری، پایداری بیشتری دارد.”استفان هانس”(Stefan Hans)، مهندس بخش موتور سیکلت ب.ام.و در این ویدئو گفت: ابداع موتور خودران می‌ تواند به درک ما در مورد پویایی این وسیله نقلیه کمک کند.

موتورسیکلت خودران بدون راننده شرکت BMW

فناوری مورد استفاده در ابداع این موتور، هنوز مشخص نیست اما احتمالا مانند خودروهای خودران در ساخت آن، از دوربین‌ های حساس به حرکت، فناوری لیدار و هوش مصنوعی استفاده شده است.

قابلیت های موتور خودران

این وسیله نقلیه، مبتنی بر یک نرم‌ افزار هوشمند است که امکان دور زدن، حرکت سریع، متمایل شدن به گوشه‌ ها و ترمز کردن را برای آن فراهم می‌ کند. شرکت ب.ام‌.و امیدوار است استفاده از هوش مصنوعی بتواند با فراهم کردن امکان حرکت و ترمز خودکار، به حفظ ایمنی سرنشین موتور کمک کند.

موتورسیکلت خودران بدون راننده شرکت BMW

این شرکت در یک ویدئو، قابلیت‌ های موتور جدید خود موسوم به “R1200GS” را به نمایش گذاشته است. این موتورسیکلت که ابداع آن دو سال زمان برده، به تنهایی موتور خود را روشن می‌ کند و می‌ تواند پیش از توقف کامل، با سرعت در پیست مسابقه حرکت ‌کند. طراحی موتور به گونه‌ ای است که از عهده کنترل خود در تقاطع و پیچ‌ های تند بر می‌ آید.

 

مشاهده ویدئو موتور خودران شرکت BMW

شما را به مشاهده موتور خودران شرکت BMW دعوت میکنیم.

سخن آخر

امیدواریم از مشاهده موتورسیکلت خودران بدون راننده شرکت BMW لذت کافی را بده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما

منبع :
ایسنا
مجله اینترنتی متعجب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *