زمان مطالعه: 2 دقیقه

اسم گذاری حیوانات بر روی فرزندان خود

اسم گذاری حیوانات بر روی فرزندان خود

حیواناتی مانند طوطی،دلفین و میمون برای فرزندان خود اسم انتخاب می کنند و آنها را با آن اسم صدا میکنند.با متعجب در اسم گذاری حیوانات بر روی فرزندان خود همراه شوید تا با این حیوانات شگفت انگیز بیشتر آشنا شوید.

1-طوطی:

طوطی‌ ها انواع گوناگونی دارند که با رنگ‌ های متنوع،پرهای بال و پرهای سر و دم از هم متمایز می‌ شوند. بال‌ های طوطی‌ سانان رنگین و منقارشان خمیده و کژ است، بعضی کاکل و دم کوتاه و بعضی دم دراز دارند. معمولاً از میوه‌ ها و دانه‌ ها استفاده می‌ کنند و منقار بسیار محکمی دارند که در شکستن دانه‌ های سخت از آن استفاده می کنند. بیشتر این پرندگان دودیسی جنسی ندارند و هر دو جنسشان به یک شکل هستند. رنگ اکثر طوطی‌ ها سبز می‌ باشد که این رنگ با رنگ‌ های روشن دیگر ترکیب شده است. گاهی نیز طوطی‌ ها دارای چندیدن رنگ مختلف هستند.

جالب است بدانید که طوطی ها در کنار زاغ، کلاغ، و غراب دارای بیشترین هوش در میان پرندگان هستند. این پرنده توانایی تقلید صدا ها را داشته و بدون درک مطلب، کلمات را تلفظ می‌ کند ولی گاهی دیده شده که طوطی با مشاهده صحنه یا شخص یا رفتار دیگران کلمات مناسب و به جا استفاده می‌ کند.

2-دلفین:

به صورت تقریبی ۴۰ گونه دلفین وجود دارد که در ۱۷ سرده گوناگون رده‌ بندی شده‌ اند.بدنشان نیز به گونه‌ ای است که برای شنای هر چه سریع‌ تر در آب و ماندگاری برای مدت زمان بیشتر در آن با یک بار نفس‌ گیری مناسب است. نیاز به پدید آوردن سامانه‌ های عصبی پیشرفته برای پژواک‌ یابی در آب باعث شده است که دلفین‌ ها مغزهای بزرگ و به نسبت پیچیده‌ تری به دست آورند. چنین چیزی توانایی‌ های ادراکی بالایی به آن‌ ها بخشیده که باعث شده است در میان بعضی از آن‌ ها، گونه‌ ای فرهنگ نمودار باشد.

جالب است بدانید که دلفین ها همانند بسیاری دیگر پستانداران فرزندانشان را زنده به دنیا می‌ آورند و به آن‌ ها شیر می‌ دهند. آن‌ ها از توانایی‌ هایی چون تولید سونار و شنوایی بسیار قوی برای یافتن طعمه‌ هایشان بهره می‌ گیرند.

3-میمون:

میمون‌ ها از نسل پیش‌ میمونیان پدید آمده‌ اند. میمون‌ مانند های اولیه در آمریکای جنوبی طی نود میلیون سال به رده پَخ‌ بینیان (مارموست ها، میمون‌ های عنکبوتی و غیره) تکامل یافته‌ اند که ویژه جهان نو (قاره آمریکا) هستند. در جهان کهن تکامل میمون مسیر متفاوت و پرثمرتری را پیمود که نخستین گام آن پیدایش رده راست‌ بینیان (ماکاکها، بابونها و غیره) بود.

امیدواریم از خواندن اسم گذاری حیوانات بر روی فرزندان خود لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما