زمان مطالعه: 2 دقیقه
قهرمان المپیک که مدال نگرفت

قهرمان المپیک که مدال نگرفت

قهرمان المپیک که مدال نگرفت

باورنکردی است کسی که قهرمان بازی های المپیک شده باشد اما مدالی دریافت نکند. امروز قرار کسی رو به شما معرفی کنیم که به عنوان قهرمان المپیک 1908 شناخته شده است اما مدالی دریافت نکرده است. با متعجب همراه باشید در قهرمان المپیک که مدال نگرفت تا بیشتر با این قهرمان آشنا شوید.

قهرمان المپیک

دوراندو پیتری، قنادی ایتالیایی بود که به دنبال حادثه ای به مسابقات المپیک روی آورد. پیتری برای رساندن نام های فوری به کارفرمایش مجبور شده بود که مسیری 48 کیلومتری را در چهار ساعت بدود و پشت سر بگذارد. در آن زمان، مسافت مسابقه دو استقامت (ماراتن) حدود 42/195 کیلومتر بود. دوستان پیتری او را تشویق کردند که خود را برای شرکت در مسابقات در المپیک آماده کند و او پیشنهاد آن ها را پذیرفت و در مسابقات حضور پیدا کرد.

در سال 1908 میلادی، اس پیتری برای اولین بار در مسابقه دو استقامت شرکت کرد. روز گرمی بود و دوندگان چنان تند می دویدند که 75 نفر از آن ها در میانه مسیر از پای درآمدند. پیتری جزو دوندگان پیشتاز بود، اما متأسفانه راه را اشتباه رفت. البته او خیلی زود متوجه اشتباهش شد و نخستین دونده ای بود که به دروازه ورزشگاه رسید. اما در همان نقطه چندین بار بر زمین افتاد و دوباره از جای برخاست.سرانجام پیتری نتوانست به خط پایان برسد و برنده شود. اما به خاطر شجاعت و پایداریش، جام طلایی ویژه ای به او اهدا کردند. به همین دلیل، پیتری قهرمانی که به مدال نرسیده بود محبوبیت فراوانی در المپیک 1908 به دست آورد و در جهان به شهرت رسید.

قهرمان المپیک که مدال نگرفت

نشان رسمی بازی‌ های المپیک تابستانی

المپیک تابستانی 1908

المپیک 1908 به میزبانی کشور انگلستان شهر لندن بوده است.این المپیک به نام بازی های المپیاد چهارم شناخته شده است.

سخن آخر

امیدواریم از مطالعه قهرمان المپیک که مدال نگرفت لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما