عکس 2 میلیارد پیکسلی از صورت فلکی
علمی
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

عکس 2 میلیارد پیکسلی از صورت فلکی

عکس 2 میلیارد پیکسلی از صورت فلکی

در تصاویر جدیدی که رصد خانه جنوب اروپا منتشر کرد می توان جزئیات جدیدی از صورت فلکی اسکورپیوس را مشاهده کرد. این تصویر از دو میلیارد پیکسل ساخته شده است.

به نقل از دیلی میل، در قسمت دم صورت فلکی اسکورپیوس سحابی دم گربه و خرچنگ قرار دارد که هرکدام از این سحابی ها به ترتیب ۵۵۰۰ و ۸۰۰۰ سال نوری با زمین فاصله دارند. تصویر جدید جزییات بسیار دقیق تری از این دو سحابی را نشان می دهد.

تصویری که این رصدخانه منتشر کرده بسیار دقیق و با کیفیت است. عکس مذکور به وسیله OmegaCam که به تلسکوپ VST متصل شده، برداشته شده است.

OmegaCam می تواند طیف موجی وسیعی را بررسی کند و چشم اندازی معادل ۲۶۵ میلیون پیکسل دارد. به این ترتیب عکسی که به وسیله آن گرفته می شود، ۱۶ برابر بزرگتر از تصاویر تلسکوپ هابل خواهد بود.

منبع خبرگزاری مهر

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه اندازی و نصب کلاب هاوس
علمی
نصب کلاب هاوس اندروید + راه اندازی ClubHouse در کمترین زمان

زمان مطالعه: 4 دقیقه نکات پیرامون روم در کلاب هاوس همانطور که از نام clubhouse (خانه ی باشگاه ها)پیداست این برنامه شامل تعداد بسیار زیادی کلوپ است که افراد مختلفی با مضمون های متفاوت آنها را ایجاد کرده اند. این کلاب ها به صورت های public، social و private فعالیت دارند. هر کلاب می …

دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر
علمی
دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر

زمان مطالعه: 2 دقیقه قبل از این که به ‌دستاوردی برای درمان آلزایمر که توسط پژوهشگران دانشگاه بجنورد به دست آمده است، به پردازیم مروری مختصر به بیماری آلزایمر خواهیم داشت، با متعجب همراه باشید.

رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی
علمی
رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی

زمان مطالعه: 2 دقیقه شرکت ال جی احتمالا سوم اکتبر همراه با معرفی پرچمدار جدید خود، از ساعت هوشمند جدید خود موسوم به “G7” نیز با یک ظاهر ترکیبی جدید رونمایی خواهد کرد.در ادامه در رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این ساعت هشومند آشنا شویم.