لوله هایی که جلوی نشتی را هم می گیرند!
علمی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

لوله هایی که جلوی نشتی را هم می گیرند!

لوله هایی که جلوی نشتی را هم می گیرند!:

دانشمندان به فناوری جدیدی در خصوص طراحی و ساخت لوله هایی دست یافته اند که از قابلیتی هم چون تعمیر خودکار به هنگام بروز نشتی برخوردارند.تعمیر لوله های منتقل کننده مایعات و مواد و مختلف همچون آب و نفت می تواند بسیار پرهزینه باشد، اما اکنون دانشمندان شرکتی در اسکاتلند موفق به استفاده از شیوه نوینی شده اند که بر اساس آن لوله ها به هنگام نشتی به صورت خودکار تعمیر می شوند.

توضیح کوتاه راجب طرح:

دراین فرآیند بی سابقه از صفحات کوچک مصنوعی و با الهام از فرآیند مسدود شدن خونریزی در بدن با کمک پلاک ها استفاده شده است.این صفحات کوچک که در حقیقت از جنس مواد پلیمری یا کشسان هستند، در قسمت بالایی لوله ها مورد استفاده قرار گرفته و با استفاده از جریان مایع درون لوله به محل نشت منتقل می شوند.

لوله هایی که جلوی نشتی را هم می گیرند!

سخنی از مبتکر طرح:

کلیر اونس مبتکر این فناوری نوین گفت: با استفاده از این فرآیند جدید بند آوردن خودکار محل نشت در لوله ها امکان پذیر خواهد شد. تاکنون ازاین روش به صورت آزمایشی در شرکت های بریتیش پترلیوم انگلیس و شل استفاده شده است.

در این آزمایش از فناوری یاد شده در تعمیر نشت لوله انتقال نفت در زیر آب استفاده شد.

بر اساس گزارش تکنولوژی ریویو، معمولا تعمیر نشت هایی از این دست با استفاده از تجهیزات پیشرفته و گران قیمت انجام می شود، اما بهره گیری از این روش تا 3 میلیون دلار صرفه جویی به همراه خواهد داشت.

برگرفته از خبرگزاری مهر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه اندازی و نصب کلاب هاوس
علمی
نصب کلاب هاوس اندروید + راه اندازی ClubHouse در کمترین زمان

زمان مطالعه: 4 دقیقه نکات پیرامون روم در کلاب هاوس همانطور که از نام clubhouse (خانه ی باشگاه ها)پیداست این برنامه شامل تعداد بسیار زیادی کلوپ است که افراد مختلفی با مضمون های متفاوت آنها را ایجاد کرده اند. این کلاب ها به صورت های public، social و private فعالیت دارند. هر کلاب می …

دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر
علمی
دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر

زمان مطالعه: 2 دقیقه قبل از این که به ‌دستاوردی برای درمان آلزایمر که توسط پژوهشگران دانشگاه بجنورد به دست آمده است، به پردازیم مروری مختصر به بیماری آلزایمر خواهیم داشت، با متعجب همراه باشید.

رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی
علمی
رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی

زمان مطالعه: 2 دقیقه شرکت ال جی احتمالا سوم اکتبر همراه با معرفی پرچمدار جدید خود، از ساعت هوشمند جدید خود موسوم به “G7” نیز با یک ظاهر ترکیبی جدید رونمایی خواهد کرد.در ادامه در رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این ساعت هشومند آشنا شویم.