زمان مطالعه: 3 دقیقه
اماکن گردشگری عجیب هندوستان

اماکن گردشگری عجیب هندوستان

اماکن گردشگری عجیب هندوستان

هندوستان بنابر وسعت آثار باستانی و جاذبه‌ های طبیعی توانسته موقعیتی عالی را برای گردشگران تور مسافرتی فراهم کند تا در قالب توریک روزه یا تورچند روزه از ایالت‌های پرتردد، ” جاذبه‌ های توریستی هندوستان ” مثل جذابیت‌ های طبیعی، باستانی، مذهبی آن دیدن کنند. در این میان به یاد داشته باشید که به دلیل وسعت هندوستان و همچنین پراکندگی جاذبه‌ های گردشگری در این کشور همراه شدن با انواع تور مسافرتی هند که امکانات بی نظیری به گردشگران خارجی ارائه می‌ دهند منطقی‌ ترین راهکار است. در ادامه به برخی از اماکن گردشگری عجیب هندوستان خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

1-بنارس (Varanasi)

اماکن گردشگری عجیب هندوستان

بنارس (Varanasi)

این شهر که یکی از جاذبه‌های توریستی هندوستان است و در امتداد رود گنگ قرار گرفته به عنوان پایتخت دینی مذهبی هندوستان شناخته می‎شود. قدمت این شهر باستانی به بیش از 3,000 سال پیش باز می‌گردد. همین مساله به Varanasi لقب کهن‌ترین شهر دنیا را داده است. می‌توان گفت که این شهر نیمی از جذابیت توریستی خود را مدیون بناهای مذهبی است که در دل خود جای داده. اگر در قالب تور مسافرتی به Varanasi سفر می‌کنید لازم است از معابد خاص آن بازدید نمائید در کنار این می‌توانید هر روز شاهد غسل بیش از 60,000 نفر در آب رودخانه‌ی گنگ باشید. این صحنه می تواند از شگفت انگیز ترین رویدادهایی باشد که در طول  تور مسافرتی هندوستان دیده اید.

2-امریتسار (Amritsar)

اماکن گردشگری عجیب هندوستان

امریتسار (Amritsar)

این شهر در شمال ایالت پنجاب هند قرار گرفته است و به عنوان شهری مذهبی در بین پیروان مذهب سیک جایگاهی خاص و والا دارد. معبد طلایی به عنوان جذاب‌ ترین منطقه‌ ی شهر همواره مورد بازدید انواع تور مسافرتی قرار می‌ گیرد و می‌ توان در هر فصلی گردشگران خارجی را در این محدوده مشاهده کرد. اگر قصد دارید از این شاهکار معماری دیدن کنید لازم است به برخی فاکتور ها توجه داشته باشید. می‌ بایست بدون کفش وارد محوطه شوید، پوششی مقبول داشته باشید و در سکوت بازدید خود را از معبد طلایی ترتیب دهید.

3-لداخ (Ladakh)

اماکن گردشگری عجیب هندوستان

لداخ (Ladakh)

Ladakh از زیبا ترین جاذبه‌ های گردشگری در شمال هندوستان است و در منطقه‌ ی فوق‌ العاده دیدنی کشمیر واقع شده. این منطقه با کوهستان‌ های مرتفع و جذابیت بصری خود یکی مقاصد اصلی تور های طبیعت گردی است. اگر می‌ خواهید که تور مسافرتی خود را به طبیعت گردی اختصاص دهید لازم است سری به این ناحیه از هندوستان بزنید. می‌ توانید در صورت تمایل توقفی کوتاه در شهر   Leh که در نزدیکی لاداخ واقع شده داشته باشید. تورمسافرتی خود را با بازدید از قصر شاه لاداخ که متعلق به قرن 17 میلادی است پیش بگیرید این امکان در اختیار تورهای طبیعت گردی ناحیه قرار داده شده که از انواع معابد بودایی که در منطقه موجود است دیدن کنند و در کنار طبیعت زیبا از معماری این معابد نیز لذت ببرند.

4-میسور (Mysore)

اماکن گردشگری عجیب هندوستان

میسور (Mysore)

میسور در جنوبی‌ ترین ناحیه‌ ی هندوستان واقع شده و یکی از زیباترین و معروف‌ ترین کاخ‌ های سلطنتی را در خود جای داده است. این قصر تاریخی یکی از شاهکار های هنر معماری هند است که توانسته با توجه به ساخت ظریف و فوق العاده مورد توجه دائم انواع تور مسافرتی قرار بگیرد. نقاشی‌های دیواری، دروازه‌های چوبی، و نقش برجسته‌ها از دیدنی ترین‌های این قصرند. از جهت دیگر می‌توانید تور یک روزه‌ای را به بازدید از شهر و فضای محلی آن اختصاص دهید و از تور مسافرتی خود حداکثر لذت را ببرید.

برگرفته از همگردی

امیدواریم از خواندن اماکن گردشگری عجیب هندوستان لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما