علمی

ماهواره Wind حول مدار خورشید، در حال گردش است، نوسانات الکترومغناطیسی خورشید را ضبط کرده و تبدیل به فایل های صوتی کرده است. نکته حایز اهمیت این است که پیش از این باور عمومی حاکی از آن بود که ،سکوت فضا یکی از شاخص های این بخش از هستی است. رابرت الکساندر، دانشمند آمریکایی دانشگاه میشیگان، در راس یک تیم تحقیقاتی موفق به دریافت این اصوات شده است.

zabt-shodan-sedaye-khorshid-1

آنها در فرآیند صوتی سازی (sonification) داده های دریافتی از خورشید را به صوت تبدیل کرد. براساس گزارش، این گروه تحقیقاتی آنها با استفاده از داده های ارائه شده این مواده توانستند صدای میدان مغناطیسی خورشید را ضبط کنند. در واقع این همان صدایی است که هنگام عبور فضاپیما ها در فضا نیز شنیده می شود. این گروه موفق شده است داده های صوتی دریافتی چند ساعته از خورشید را به یک کلیپ صوتی چند ثانیه ای تبدیل کند.

zabt-shodan-sedaye-khorshid-2

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر
علمی
دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر

قبل از این که به ‌دستاوردی برای درمان آلزایمر که توسط پژوهشگران دانشگاه بجنورد به دست آمده است، به پردازیم مروری مختصر به بیماری آلزایمر خواهیم داشت، با متعجب همراه باشید.

رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی
علمی
رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی

شرکت ال جی احتمالا سوم اکتبر همراه با معرفی پرچمدار جدید خود، از ساعت هوشمند جدید خود موسوم به “G7” نیز با یک ظاهر ترکیبی جدید رونمایی خواهد کرد.در ادامه در رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این ساعت هشومند آشنا شویم.

کوله ای که در حال راه رفتن شما را ماساژ می دهد
علمی
کوله ای که در حال راه رفتن شما را ماساژ می دهد

یک شرکت تجاری از تولید کوله ای خبر داده که هم از ظرفیت بالایی برای حمل اقلام سنگین برخوردار است و هم می تواند مالک خود را ماساژ دهد تا خستگی از تن وی در برود.