نقش پروتئین ها برای ورزشکاران
ورزشی
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

نقش پروتئین ها برای ورزشکاران

نقش پروتئین ها برای ورزشکاران:

پروتئین ها برای ورزشکاران بسیار لازم و ضروری هستند.یک ورزشکار برای ریکاوری شدن بدن خود بعد از یک مسابقه یا تمرین باید پروتئین های بدنش که از دست رفته است را جایگزین کند.ما اینجا به پروتئین هایی پرداختیم که برای ورزشکاران لازم و ضروری است.

1- پروتئین وی

پروتئین وی زود هضم ترین پروتئین موجود است و اغلب بعد از تمرین مصرف می شود تا از ریکاوری بدن حمایت کند. چون سرعت زیادی دارد سنتز پروتئین را در بدن برای مدت کوتاهی حمایت می کند به همین خاطر است که شاید بهترین انتخاب پروتئینی نباشد.

2- پروتئین کازئین

کازئین به عنوان منبع ایده آل پروتئین برای قبل از خواب شناخته می شود، دلیلش این است که به آرامی هضم می شود و جریان دائمی از آمینو اسیدها را برای حمایت از ریکاوری و رشد تأمین می کند که می گویند بین 5 تا 7 ساعت طول می کشد.

3-پروتئین سویا

پروتئین سویا دامنه کاملی از اسید های آمینه برای عضله سازی دارد و آن ها را با سرعتی بین وی و کازئین در بدن آزاد می کند.

در بحث‌ های مربوط به “پروتئین‌ های تند و کند جذب”، پروتئین وی جزو پروتئین‌ های سریع و پروتئین کازئین جزو پروتئین‌ های کند جذب هستند. پروتئین سویا در سرعت جذب در حد متوسط قرار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورزشی
چند نکته برای ورزشکاران در ماه مبارک رمضان

زمان مطالعه: 6 دقیقه در ماه مبارک رمضان معمولا ورزشکاران چه حرفه ای چه کسانی که برای سلامت خود ورزش میکنند، دچار مشکلات تغذیه و  چگونگی انجام تمرین می شوند. اما می توان با توجه به تغذیه مناسب و شدت تمرین تا حدی تاثیر منفی را از ورزشکار روزدار گرفت.

یکی از عجیب ترین ورزشگاه های جهان
ورزشی
2
یکی از عجیب ترین ورزشگاه های جهان

زمان مطالعه: 3 دقیقه یکی از عجیب ترین ورزشگاه های جهان که به صورت رسمی، در دیدار دو تیم آتلانتا فالکونز و گرین بی پکرز، افتتاح خواهد شد و بیش از 1 میلیارد پوند برای ساخت آن هزینه شده است.

رونمایی از لوگوی جدید باشگاه بارسلونا
ورزشی
رونمایی از لوگوی جدید باشگاه بارسلونا

زمان مطالعه: 2 دقیقه باشگاه فوتبال بارسلونا (Futbol Club Barcelona) که بیشتر به آن بارسلونا یا به صورت مخفف بارسا گفته میشود ، یک باشگاه فوتبال حرفه‌ ای در کشور اسپانیا است که در شهر بارسلونا در منطقهٔ کاتالونیای اسپانیا قرار دارد.