زمان مطالعه: 4 دقیقه
مدرسه هایی که به نوعی عجیب هستند

مدرسه هایی که به نوعی عجیب هستند

مدرسه هایی که به نوعی عجیب هستند

در این مطلب شمارا با عجیب ترین و البته جالب ترین مدرسه های جهان آشنا خواهیم کرد؛ مدارسی که دانش آموزان مختار هستند هر کاری دوست دارند انجام دهند. یا مثلا در زنگ های تفریح خود می توانند روی مبل های راحتی استراحت کرده و موسیقی دلخواهشان را گوش کنند. مدرسه هایی که در فضای باز برگزار می شوند و اگر مثلا کودکی بخواهد خلبان شود، بیشتر دوران تحصیلش در مدرسه خلبانی سپری خواهد شد.

همراهمان باشید در مدرسه هایی که به نوعی عجیب هستند تا با این مدرسه های جالب بیشتر آشنا شوید.

1-مدرسه ای که شبیه کوه و غار طراحی شده – استکهلم، سوئد

مدرسه هایی که به نوعی عجیب هستند

در این مدرسه دانش آموزان هرگز حوصله شان سر نخواهد رفت، زیرا به لطف طراحی بسیار خاص و عجیب مدرسه، آن ها می توانند از کوه ها بالا بروند، درون غار رفته و روی شاخه درختان با همدیگر صحبت کنند. این مدرسه هیچ کلاس ندارد و تمامی ساختمان به صورت یک فضای باز طراحی و ساخته شده است. دانش آموزان برای انجام تکالیف مدرسه خود از کامپیوتر استفاده می کنند و همچنین موسیقی، رقص و هنر نیز می آموزند.

2-سبز ترین مدرسه جهان

مدرسه هایی که به نوعی عجیب هستند

به نظر می رسد که هر متر مربع این مدرسه با چمن پوشیده شده است. پشت بام این ساختمان فضای سبز بوده و جالب است بدانید که در روزهای گرم سال، کلاس ها در فضای باز این مدرسه برگزار می شوند.

3-مدرسه شناور Makoko – لاگوس، نیجریه

مدرسه هایی که به نوعی عجیب هستند

ساختمان این مدرسه که تمامی مقاطع تحصیلی در آن آموزش می بینند، در اصل به منظور پیشگیری از بالا آمدن سطح آب در این تالاب ساخته شده است. جالب است بدانید که این مدرسه عجیب، علاوه بر کلاس درس، زمین بازی و ورزش هم دارد.

این بنای ساخته شده روی آب، ظرفیت حداکثر یکصد دانش آموز را حتی در بدترین شرایط آب و هوایی، دارد.

4-مدرسه ای که موجب ارتقا خلاقیت کودکان می شود – نیویورک، آمریکا

مدرسه هایی که به نوعی عجیب هستند

بنیانگذار این مدرسه اعتقاد دارد که مدرسه بیشتر باید شبیه زمین بازی برای کودکان باشد. بر این اساس، چنین کاری به دانش آموزان این شهامت را می دهد که وقت بیشتری را صرف یادگیری کنند. دانش آموزان بین ۲ تا ۸ سال در این مدرسه به گونه ای تربیت می شوند که خلاقیت و استعدادهای خود را بروز داده و بتوانند مدل های سه بعدی متنوعی را بسازند.

5-مدرسه بدون موضوع – تورنتو، کانادا

مدرسه هایی که به نوعی عجیب هستند

در این مدرسه، اصل آموزش روی تعامل معلم و دانش آموز بنا نهاده شده به طوری که آموزگار می تواند به محصل پیشنهاد بدهد، اما اجازه ندارد وی را به انجام کاری مجبور کند. همچنین هیچ برنامه درسی یا تکلیف در خانه ای هم وجود ندارد. دانش آموزان، فارغ از سن خود در کلاس هایی که دوست دارند می توانند حاضر شوند. بعلاوه، این اجازه را دارند که خودشان برای روز تحصیلی خود برنامه ریزی کرده و هر کاری دوست دارند انجام دهند.

6-مدرسه در دنیای واقعی – رود آیلند، آمریکا

مدرسه هایی که به نوعی عجیب هستند

از همان ابتدای آغاز دوران تحصیل، دانش آموزان مسایل موردعلاقه خود را خواهند آموخت. با توجه به علاقه هر کدام از محصل ها، آن ها به مربی هایی معرفی می شوند که در آن زمینه خاص مشغول به فعالیت است. به این مفهوم که آن ها فقط در رشته ای که در آینده می خواهند به عنوان شغل خود انتخاب کنند، تحصیل خواهند کرد. این روش آموزشی در حال حاضر در ۵۵ مدرسه در سراسر ایالت متحده آمریکا استفاده می شود.

برگرفته از روزیاتو

امیدواریم از خواندن مدرسه هایی که به نوعی عجیب هستند لذت و بهره کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما