زمان مطالعه: 2 دقیقه
آبشار سمیرم در اصفهان

آبشار سمیرم در اصفهان

آبشار سمیرم در اصفهان

سمیرم

سمیرُم شهری است در بخش مرکزی شهرستان سمیرم در استان اصفهان ایران واقع شده است.این شهر در جنوب استان اصفهان قرار دارد و از قطب‌ های توریستی استان محسوب می شود. قدمت شهر سمیرم به ۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می‌ گردد، برخی قدمت شهر سمیرم را بسیار بیشتر از این می‌ دانند. شهرستان سمیرم از نظر منابع آبی و طبیعی بهترین شهرستان استان اصفهان محسوب می‌ شود. سمیرم رتبه اول تولید سیب مرغوب در کشور را دارا می‌ باشد.یکی از ویژگی های عجیب شهر سمیرم این است که در دامنه پرشیب کوه بهرز و کوه سیاه قرار گرفته است که در واقع شهر سمیرم توسط کوه‌ های متعددی احاطه شده است.با متعجب همراه باشید و با آبشار سمیر بیشتر آشنا شوید:

آبشار سمیرم

آبشار سمیرم در ۴ کیلومتری شرق شهر سمیرم و در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان، در اعماق تنگه‌ ای به همین نام با دیواره‌ های سنگی واقع شده است.ارتفاع این آبشار ۳۵ متر است. این آبشار زیبا که به همراه طبیعت سبز و محیط کوهستانی اطرافش، خصوصاً در بهار و تابستان گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌ نماید.در اطراف آن محل‌ هایی برای استراحت و اقامت گردشگران در نظر گرفته شده‌ است.این آبشار شب‌ های بسیار سردی دارد حتی در تابستان پس اگر قصد سفر به آبشار سمیرم در اصفهان را دارید حتما از لباس های گرم و وسایل مورد نیاز در هوای سرد را فراموش نکنید.

آبشار سمیرم به طور متوسط حدود ۵/۱ تا ۲ مترمکعب در ثانیه آبدهی دارد. شرایط محیطی مناسب و آب و هوای خوب سبب شده است که گیاهان متنوعی در اطراف آبشار رشد نمایند.آب آبشار شیرین و دائمی بوده و ازچشمه‌ های مزارع جوزار و چشمه عزیزخان تأمین می‌گردد.

مسیر دسترسی آبشار

جهت رسیدن به آبشار سمیرم در اصفهان، با عبور از شهر سمیرم به سمت شرق می‌ توانید به ملاقات آبشار فوق العاده سمیرم برویم.

جالب است بدانید که آبشار سمیرم توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت گردید و ۹۱اُمین اثر طبیعی است.

امیدواریم از خواندن آبشار سمیرم در اصفهان لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام