لبخند آتشفشان
تصاویر
2
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

لبخند آتشفشان

لبخند آتشفشان:

آتشفشان:

آتشفشان روزنه‌ ای در سطح زمین است که سنگ‌ های گداخته، خاکستر و گاز های درون زمین، از آن به بیرون فوران می‌ کنند. فعالیت آتشفشانی با برون‌ افکنی سنگهای مذاب، با گذشت زمان، باعث پیدایش کوه‌ های آتشفشانی بر سطح زمین شده است. آتشفشان‌ ها معمولاً در نقاطی یافت می‌ شوند که صفحه‌ های سخت پوسته زمین‌ ساخت، همگرایی یا واگرایی دارند. هر آتشفشان سه قسمت اصلی دارد:

۱ – دهانه: که نوک آتشفشان است.
۲ – اتاقک مواد مذاب و داغ آتشفشان: محلی که مواد مذاب قبل از فوران آن جا جمع می‌شود.
۳ – مجرای مرکزی: محل اتصال اتاقک به دهان آتشفشان است.

لبخند آتشفشان:

تصویری که مشاهده می کنید مربوط به یکی از آتشفشان هایی در جزایر هاوایی است که به صورت یک لبخند آتشفشانی در آمده است.همان طور که در تصویر مشخص است در دهانه (نوک) این آتشفشان در بعضی از قسمت های آن مواد مذاب به گونه ای کنار هم قرار گرفته اند که شکل یک لبخند آتشفشان را به وجود آورده اند.

لبخند آتشفشان

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصاویری ترسناک از سردخانه های طبیعی در سیبری
تصاویر
تصاویری ترسناک از سردخانه های طبیعی در سیبری

زمان مطالعه: 3 دقیقه همه ما می دانیم که قطب شمال و قطب جنوب، سرد ترین مکان های روی زمین هستند. اما آیا تفاوت این دو قطب با هم را می دانید؟! در قطب جنوب هیچ انسانی زندگی نمی کند ولی در مکان هایی از قطب شمال، اسکیمو ها در شرایط سخت آب و هوایی زندگی می کنند.

خطرناک ترین عکس های سلفی گرفته شده
تصاویر
خطرناک ترین عکس های سلفی گرفته شده

زمان مطالعه: 3 دقیقه چند سالی است که با پیشرفت تکنولوژی های تلفن همراه تب سلفی گرفتن چنان بالا گرفته است که گاه و بیگاه می شنویم برخی از افراد در هنگام سلفی گرفتن جان خود را از دست داده اند.

تصاویری از پاریس قلابی در کشور چین
تصاویر
تصاویری از پاریس قلابی در کشور چین

زمان مطالعه: 3 دقیقه ساخت نمونه های کپی برداری شده از آثار تاریخی در سراسر دنیا رایج است، اما نکته ی جالب توجهی در مورد تیاندوشنگ وجود دارد. این مکان منطقه ای مسکونی با وسعتی بیش از ۳۱ کیلومتر مربع است که در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد.