زمان مطالعه: 2 دقیقه

میدان اصلی رم

میدان اصلی رم:

رُم پایتخت کشور ایتالیا، بزرگترین و پرجمعیت‌ ترین شهر این کشور با ۲۶۴۹۷۲۴ سکنه و همچنین مرکز ناحیهٔ لاتزیو می‌ باشد. هم چنین رُم با مساحت ۱۳۶۲۸۷ کیلومتر مربع، وسیع ترین شهرداری ایتالیا به حساب میاید.رومن فوروم، میدان اصلی رم باستان بوده است و خرابه های ساختمان های دولتی رُم باستان در اطراف این میدان واقع شده اند. میدان اصلی رُم مرکز بازرگانی، سیاسی و مذهبی رُم باستان بوده است و طاق سپتیموس سوروس، معبد ساترن، طاق تایتوس و خانه وستال ها در میدان اصلی رُم بوده است.رُم در کنار رودخانه تِوِره و در نزدیکی دریای مدیترانه قرار گرفته است. کشور واتیکان در درون شهر رُم قرار گرفته است.

میدان اصلی رم

جاذبه های دیگر تاریخی رُم:

جاذبه های شهر رُم به موارد بالا ختم نمی شود و موزه ها، پارک ها، کلیساها و… نقاط دیدنی رُم بیشمارند.
گرانترین خیابان های شهر رُم برای خرید عبارتند از: ویا کوندوتی (Via Condotti)، ویا بورگونیونا (Via Borgognona)، ویا فراتینا (Via Frattina). خیابان ویا کوندوتی از پله های اسپانیایی شروع می شود و فروشگاه برندهای معروفی همچون بولگاری، آرمانی، هرمس، کارتیه، فراگامو و باتیستونی در این خیابان واقع اند.خیابان ویا بورگونیونا بیشتر محل مزون های فشن همچون فندی، لائورا بیاجیوتی، گای ماتیولو و دولچه اند گابانا است.ویا فراتیا پر از فروشگاه های فشن است و قبلاً مرکز برندهایی همچون بیبلوس، تیفانی و ورساچه بوده است.

میدان اصلی رم

پارک ها و بوستان ها :

پارک های عمومی و ذخایر پوشش طبیعی یک منطقه بزرگ در رُم ، و شهری که یکی از بزرگترین فضاهای سبز را بین پایتخت های اروپایی دارد.مهم ترین بخش این ناحیه سبز توسط ویلاها و باغ های ایجاد شده توسط حکومت اشرافی ایتالیا جلب نظر می کند.در حالیکه اغلب بوستان های احاطه شده توسط ویلاها در خلال رونق ساختمان سازی در قرن نوزدهم از بین رفت.برخی آثار بر جای مانده که برجسته ترین آنها شامل ویلا بورگز ، ویلا ادا و ویلا دوریا پامفیلی است . ویلا پامفیلی در غرب تپه جانیکولو متشکل از 1.8 کیلومتر مربع (0.7 مایل مربع) است.همچنین ویلای شیارا بر روی تپه جانی کولو با زمین بازی برای کودکان و یک ناحیه پیاده رو سایه دار قرار دارد.