زمان مطالعه: 5 دقیقه
4 حیوان عجیب در دنیای طبیعت

4 حیوان عجیب در دنیای طبیعت

4 حیوان عجیب در دنیای طبیعت

همانطور که موارد پزشکی ممکن است در نوزاد انسان بروز کند، احتمالا رخ دادن آن در نوزادان حیوان‌ ها نیز وجود دارد. البته موارد پزشکی استثنایی حیوانات همواره در زمان تولد رخ نداده و ممکن است بر اثر برخی تغییرات، در سنین بالاتر بروز کنند. وجود زائده بر روی قسمتی خاص از روی بدن، داشتن چند انگشت بیشتر، داشتن دو سر و دیگر موارد که حین تولد نوزادان انسان‌ ها بروز کرده و ما را ناراحت می‌کنند، ممکن است در حیوانات نیز به وجود بیایند و در این مورد تفاوتی وجود ندارد.یک نوزاد انسان در صورت داشتن موارد پزشکی استثنایی سریعا تحت درمان قرار می‌ گیرد، اما حیوانات دارای موارد پزشکی از بدو تولد و یا دچار شده به آن در طول زندگی، اغلب محکوم به مرگ خواهند بود.

شاید در دنیای امروز بیشتر از 4 حیوان عجیب در دنیای طبیعت وجود  داشته باشد اما ما در اینجا به 4 مورد اشاره خواهیم کرد در ادامه با متعجب در 4 حیوان عجیب در دنیای طبیعت همراه باشید تا بیشتر با این حیوانات عجیب آشنا شوید.

خرس دارای زبان متورم

4 حیوان عجیب در دنیای طبیعت

خرس دارای زبان متورم

در سال 2016، دو خرس مشکی آسیایی که در کشور میانمار در حال فروخته شدن به صورت غیر قانونی بودند نجات پیدا کردند. یکی از این دو خرس به یکی از نادرترین موارد پزشکی حیوانات دچار شده بود. به خاطر سرایت یک عفونت به بدن خرس، زبان آن به اندازه بسیار بزرگی متورم شده بود، به طوری که حیوان به سختی قادر بود به خاطر وزن بالای زائده زبانش، سر خود را بالا نگه دارد. بعد از انجام دو عمل جراحی، دامپزشکان توانستد زائده‌ای به وزن سه کیلوگرم را از زبان خرس بیرون بیاورند. بعد ها مشخص شد عفونت از کرم‌ های انگل‌ دار بوده و از طریق نیش پشه وارد بدن خرس شده بود. این حیوان خیلی زود به آغوش برادرش بازگشت و توانست در کنار آن به راحتی بازی کند.

شیر کوهی دارای دندان در پیشانی

4 حیوان عجیب در دنیای طبیعت

شیر کوهی دارای دندان در پیشانی

یک شکارچی اهل آیداهو بعد از مشاهده یکی از استثنایی‌ ترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات قادر نبود چشمانش را باور کند. او حین تلاش برای شکار، با یک شیر کوهی رو به رو شد که به شکل عجیبی بر روی پیشانی آن دندان روییده بود! هنوز درباره علت بروز این دسته از موارد پزشکی به صورت دقیق نمی‌ توان نظر داد، اما محققان حیات وحش درباره این مورد استثنایی دو ایده ارائه کرده‌ اند. ممکن است مادر حیوان در ابتدایی‌ ترین مراحل تشکیل نطفه، در رحم دو قلو داشته است، اما بروز برخی نارسایی‌ ها سبب شده یکی از نطفه‌ ها به درستی شکل نگرفته و برخی قسمت‌ های پرورش یافته آن به بدن نطفه کامل گره بخورند. بر اساس ایده دوم، این اتفاق به خاطر ظاهر شدن یک تومور تراتوم در حیوان، بعد از به دنیا آمدن آن بروز کرده است.

خرس دارای پوست ماهی

4 حیوان عجیب در دنیای طبیعت

خرس دارای پوست ماهی

بعد از این که در سال 2018 و طی آتش سوزی گسترده در کالیفرنیا، یک خرس به شدت دچار سوختگی شد، دامپزشکان به شیوه‌ ای عجیب حیوان را درمان کردند! همانطور که گفتیم برخی موارد پزشکی بعد از تولد حیوان و در بعضی مواقع، به دست انسان بروز می‌ کنند.در جریان آتش‌سوزی گسترده توماس (Thomas Fire) که از اولین روزهای آخرین ماه سال 2017 شروع شده بود، پنجه‌ های خرس به شدت آسیب دیده بودند. آن‌ ها پوست سوخته شده را با پوست تیلاپیا (یک نوع ماهی) پوشاندند. استفاده پوست ماهی در این موارد پزشکی کمی متداول است.پیشتر و در کشور برزیل، از پوست ماهی‌ها به منظور درمان سوختگی‌ های پوست انسان‌ ها استفاده می‌ شد، چرا که دارای کلاژن بالایی بوده و مملو از پروتئین ساختاری است. به همین دلیل نیاز به پیوند پوست را کاهش می‌ دهد. این نتیجه یکی از تحقیقات انجام شده در سال 2011 است.

دامپزشک ابتدا بر روی محل زخم خرس به میزان زیادی پماد ریخته و سپس پوست تیلاپیا را پس از بیهوش کردن حیوان، بر روی بخش سوخته بخیه کرده بود. از طرفی می‌ دانیم برای خرس‌ ها، انواع ماهی جزو لذیذ‌ترین غذا ها محسوب می‌ شوند، به همین دلیل به منظور جلوگیری از تلاش خرس برای گاز گرفتن پوست ترمیمی، پنجه حیوان با لایه محافظی از کاغذ برنج و پوسته ذرت پوشیده شد. بعدها بر روی یک خرس و شیر کوهی آتش گرفته دیگر در جریان آتش‌سوزی توماس، عمل جراحی مشابهی انجام شد.

4 حیوان عجیب در دنیای طبیعت

آهوی کوهی دارای دو سر

آهوی کوهی دارای دو سر

یک شکارچی قارچ حین پرسه‌ زنی در اطراف رود می‌ سی‌ سی‌ پی با صحنه‌ ای عجیب، ناراحت‌ کننده و کمی ترسناک رو به رو شد. وی داخل بوته‌ ها، یک آهوی مرده دارای دو سر مشاهده کرد. بعد از این که خبر یافت شدن چنین موجودی عمومی شد، دانشمندان از آن شگفت‌ زده شده و اعلام کردند این نخستین مرتبه‌ ای است که یک آهوی دم سفید دو سر در طبیعت یافت می‌ شود. بعد ها و به وسیله اسکن بدن موجود مشخص شد در واقع جسم یافت شده متعلق به دو آهو بوده است. این دو قلو دارای یک ستون فقرات بودند، اما گردن و سرشان کاملا از یکدیگر سوا بود.

همچنین در بدن حیوان دو قلب وجود داشت.بر اساس گفته‌ های محققان این یکی از نادرترین موارد پزشکی رویت شده در تاریخ حیات وحش بوده و به احتمال زیاد سبب شده موجود به صورت مرده به به دنیا بیاید. قرارگیری آن‌ها در گوشه‌ ای داخل بوته‌ ها نشان می‌ دهد مادر بعد از تولد دو قلوها تلاش کرده از آن‌ ها مراقبت کند.

منبع:گجت نیوز

سخن آخر

امیدوارم از مشاهده 4 حیوان عجیب در دنیای طبیعت لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما