زمان مطالعه: 2 دقیقه
قبرستانی عجیب در گواتمالا

قبرستانی عجیب در گواتمالا

قبرستانی عجیب در گواتمالا

همیشه مرگ و قبرستان برای هر شخصی غم و رنگ سیاه را تداعی می کند. اما برای مردم گواتمالا اینگونه نیست! آن ها معتقدند زندگی پس از مرگ بسیار مورد احترام است که در قبرستان های آن ها این اعتقاد هویداست چرا که قبرستان های این ناحیه نگارنگ هستند و رنگ قبر ها، رنگ مورد علاقه متوفی می باشد که همین موضوع باعث شده این منطقه از جاذبه های توریستی و گردشگری محسوب شود مخصوصا ناحیه ی سولولا، چیچیکاستنانگو و زلا.در ادامه با متعجب همراه شوید تا بیشتر با قبرستانی عجیب در گواتمالا آشنا شویم.

حقیقتی جالب که باید راجب قبرستان رنگارنگ بدانید!

در ۱ نوامبر که روز تمام مقدسین است، مردم گواتمالا در قبرستان های رنگارنگ خود جشن گرفته و باد کنک های رنگارنگ هوا می کنند. جالب است بدانید که مردم معتقدند اگر پیام خود را روی بادکنک ها بنویسند به دست مرده هایشان خواهد رسید.

قبرستانی عجیب در گواتمالا

قبرستانی رنگارنگ در گواتمالا

بیشتر راجب گواتمالا بدانید

گواتِمالا یا به‌ طور رسمی جمهوری گواتِمالا کشوری در آمریکای مرکزی است که از شمال و غرب با مکزیک، از جنوب غرب با اقیانوس آرام، از شمال شرق با بلیز، از شرق با دریای کارائیب و هندوراس و از جنوب شرق با ال سالوادور احاطه شده‌ است. جمعیت گواتمالا در حدود ۱۶٫۶ میلیون نفر است (پر جمعیت‌ ترین کشور آمریکای مرکزی) و پایتخت آن شهر گواتمالاسیتی می‌ باشد.مساحت این کشور ۱۰۸٬۸۸۹ کیلومتر مربع است. زبان رسمی این کشور زبان اسپانیایی، واحد پول آن کتزال و دین ۹۹ درصد از مردم آن مسیحیت است. از میان مسیحیان این کشور، حدود ۵۵ درصد کاتولیک، ۴۰ درصد پروتستان و ۳ درصد ارتودکس شرقی هستند.

بیش از نیمی از مردم این کشور، سرخ‌ پوستان مایا هستند.

سخن آخر

امیدوایم از مشاهده قبرستانی عجیب در گواتمالا لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

برگرفته از