زمان مطالعه: 2 دقیقه

حشره عجیب 100 میلیون ساله

حشره عجیب 100 میلیون ساله

کشف این حشره

محققان دانشگاه ایالتی اورگان قادر به پیدا کردن یک حشره 100 میلیون ساله شدند که در کهربا حفظ شده بود.

به نقل از یونیورسیتی هرالد، نکته جالب توجه این است که این حشره دارای ظاهری عجیب و غریب و شبیه موجودات بیگانه بوده که در رده بندی علمی خود قرار گرفته است.
به گفته محققان این پژوهش این رده بندی که اخیرا کشف شده، به 31 رده بندی موجود اضافه می‌ شود این در حالی است که میلیون ها گونه از حشرات هنوز کشف نشده است.

ویژگی های این حشره:

این حشره ماده، بدون بال‌ های کوچک بوده که در پوست درختان زندگی می‌ کند. این گونه در زمان دایناسورها از کنه‌ ها، کرم‌ ها و یا قارچ‌ ها تغذیه می‌ کرده است.

جورج پوینار، استاد بازنشسته حشره شناسی در کالج علوم OSU ، گفت که این گونه حشره که در حال حاضر شناخته شده با هیچ کدام از گونه‌ های پیشین مطابقت ندارد.
وی اضافه کرد که غیر معمول ترین ویژگی این حشره سر مثلثی آن با چشم‌ هایی که در انتهای دو طرف سر قرار دارند است.

به اعتقاد دانشمندان این جانور همه چیز خوار بوده است.

این گونه دارای بدن باریک و بلند، بدن صاف و پاهای بلند است که اجازه حرکت سریع را به این گونه می‌ دهد. در گردن این گونه غددی وجود دارد که مواد شیمیایی را برای دفاع از خود در برابر شکارچیان ترشح می‌ کند.

حرف آخر

به گفته محققان این پژوهش انقراض حشره ناگهانی و علت آن هنوز ناشناخته است .هنوز هم برای درک چگونگی زندگی این حشره جدید و اینکه آیا گونه‌ های دیگر شبیه به آن وجود دارد باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد.
یافته‌ های این محققان از دانشگاه ایالتی اورگان در مجله Cretaceous Research  به چاپ رسیده است.

امیدواریم از خواندن حقایق علمی راجب حشره عجیب 100 میلیون ساله لذت کافی را برده باشید.

برگرفته از ایسنا

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما