زمان مطالعه: 2 دقیقه

مثلث برمودا (مثلث شیطان) چیست؟!!

مثلث برمودا (مثلث شیطان) چیست؟!!

شاید تا کنون اسم مثلث برمودا به گوشتان خورده باشد ولی درباره ی آن چیزی زیادی نشنیده باشید . مثلث برمودا یا (مثلث شیطان) عنوان منطقه ی از اقیانوس اطلس شمالی است که گفته می شود تا کنون این شگفتی طبیعی عجیب، بیش از 50 کشتی و 20 هواپیما در آن ناپدید شده اند. این منطقه در محدوده ای بین فلوریدا و پورتوریکو قرار دارد. در ادامه با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این منطقه آشنا شویم.

مثلث برمودا (مثلث شیطان)

زمانی که برای اولین بار اسم این منطقه را شنیدید سوالاتی از قبیل این که که مثلث برمودا (مثلث شیطان) چیست، در کجا قرار دارد و…  در ذهن شما ایجاد می شود. مثلث برمودا به این علت که همه رخداد های اسرارآمیز و ناخوشایند در اطراف این منطقه رخ داده است به عنوان مثلث شیطان شناخته شده است. مثلث برمودا همان طور که در ابتدای متن گفته شد در اقیانوس اطلس قرار دارد. درواقع در دویست سال گذشته بیش از هزار نفر در این منطقه ناپدید شده اند که هیچ اثر و نشانه ای از آن ها به دست نیامده است.

مثلث برمودا (مثلث شیطان) چیست؟!!

برمودا

گمشده های برمودا و راز های احتمالی

آخرین پیامی که از خلبان یکی از هواپیما های گمشده در این منطقه شنیده شد در سال 1945 بوده است که پیام رادیویی عجیبی برای برج مراقبت بود که می گفت دستگاه ها کار نمی کنند. درمیان گمشده های برمودا یکی از زیر دریایی های هسته ای آمریکا نیز وجود دارد.این زیر دریایی در بهار سال 1968 ناپثدید شد.برای کشف راز برمودا تلاش های بسیاری صورت گرفته است.بعضی محققان معتقدند که توفان یا جریان های هوایی نامساعد کشتی ها و هواپیما ها را از کار انداخته و در منطقه میدان مغناطیسی بزرگی وجود دارد که بر سیگنال های رادیویی اثر می گذارد و کار دستگاه هارا مختل می کند.اما در واقع دانشمندان هنوز هیچ دلیل مستندی نیفته اند که خطرناک بودن این منطقه یا صحت ادعای دیگر را تایید کند.

سخن آخر

تا به امروز مثلث شیطان یا همان برمودا می توانید یکی از عجیب ترین شگفتی طبیعی دورانی باشد که ما در آن زندگی می کنیم.

امیدواریم از مثلث برمودا (مثلث شیطان) چیست؟!! لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما