زمان مطالعه: 2 دقیقه

بهترین راه برای جلوگیری از چاقی

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: با آرامش غذا خوردن، عاملی است برای جلوگیری از افزایش دریافت انرژی و اگر سریع غذا بخورید بیشتر چاق می شوید. در ادامه با متعجب در بهترین راه برای جلوگیری از چاقی همراه باشید.

جلوگیری از چاقی

دکتر سید ضیاء الدین مظهری، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با برنامه «یک نکته یک متخصص» شبکه رادیویی سلامت در خصوص استعداد چاقی در برخی از افراد افزود: اغلب خانم ها و آقایان درباره اضافه وزنشان می گویند که  ما کلا استعداد چاقی داریم؛ آب هم می خوریم چاق می شویم. ولی این موضوع، صحت ندارد. وی ادامه داد: آنچه مسلم است افرادی که دچار چاقی یا اضافه وزن می شوند اگر جنبه مرضی نداشته باشند یعنی کم کاری تیروئید، کیست تخمدان و بیماری هایی که منجر به چاقی می شوند در اکثریت قریب به اتفاق این افراد، بین انرژی دریافتی و مصرف آن تعادل برقرار نمی کنند یا غذای خود را در چند دقیقه و سریع میل می کنند.

بهترین راه برای جلوگیری از چاقی در خانه

بهترین راه برای جلوگیری از چاقی

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تصریح کرد: وقتی که غذاها را به علت افت قند خون و یا گرسنگی شدید تناول می کنید زمان لازم است که این غذا جویده و بلیعده و هضم شود و به مرحله ای برسد که مرکز سیری و گرسنگی اعلام بکند که به اندازه نیاز، انرژی و مواد مختلف را دریافت کرده اید. وی با بیان اینکه این زمان بین 25 تا 30 دقیقه طول می کشد، ادامه داد: از اینرو، با آرامش غذا خوردن، عاملی است برای جلوگیری از افزایش دریافت انرژی و اگر سریع غذا بخورید بیشتر چاق می شوید.مظهری در پایان با بیان اینکه با ورزش می توانید وزن خود را کنترل کنید، اظهارداشت: برای جلوگیری از چاقی باید نخست، سرعت غذاخوردن را کم سپس به سرعت فعالیت بدنی خود اضافه کنید.

برای جلوگیری از چاقی ورزش کنید

یکی دیگر از بهترین روش های جلوگیری از چاقی بعد کم کردن سرعت غذا خوردن انجام فعالیت های بندی یا همان ورزش کردن میباشد. شما باید به طور میانگین در طول هفته سه روز به مدت یک ساعت ورزش کنید تا بتوانید انرژی های دریافتی را بسوزانید و در تعادل بمانید.

اگر قصد این را دارید که در صبح ورزش کنید میتوانید در مقاله بهترین ورزش های صبحگاهی این ورزش ها را مشاهده کنید و اقدام به انجام آن ها کنید.

سخن آخر

امیدواریم از مشاهده بهترین راه برای جلوگیری از چاقی لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

حتما به لینک زیر سر بزنید.