مشهور ترین شمشیر های جهان
تاریخی
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مشهور ترین شمشیر های جهان
مشهور ترین شمشیر های جهان

مشهور ترین شمشیر های جهان

مشهور ترین شمشیر های تاریخ لیستی جالب‌توجه در مورد یکی از مهم‌ ترین و پراستفاده‌ترین سلاح‌ های به کار رفته در جنگ‌ هاست که شامل 10 مورد از معروف‌ ترین شمشیر های جهان در تاریخ بشریت می‌ شود.مشهور ترین شمشیر های تاریخ فهرستی از 10 شمشیر معروف به جا مانده در تاریخ جنگ‌ های بشریت است که هرکدام داستان‌ ها و ویژگی‌ های مخصوص به خود را دارند. سلاح شمشیر یکی از پراستفاده‌ ترین وسایل جنگی در جهان بوده و در بسیاری از درگیری‌ های صورت گرفته بین کشورها و ملت‌ ها به کار رفته است.

در این لیست هم که بر اساس بقایای به جا مانده از شمشیرها و یا حقایق تاریخی منتقل‌ شده از نسلی به نسل دیگر تهیه شده، تجهیزات جنگی شگفت‌ انگیزی را می‌ بینیم که در جنگ‌ های زیادی مورد استفاده قرار گرفته‌ اند و به واسطه اسم و رسم صاحب شمشیر و یا داستان‌ ها و افسانه‌ های نقل‌ شده توسط مردمان محلی منطقه مربوط به سلاح، مشهور شده‌اند؛ با ما همراه باشید.

مشهور ترین شمشیر های جهان
اکس‌‌کالیبور

اکس‌‌ کالیبور

بر طبق اصلی‌ ترین داستان نقل‌ شده در مورد اکس‌ کالیبور، جادوگری به نام مرلین در زمان زندگی آرتور این شمشیر را با استفاده از جادو در سنگی فروبرد و تنها کسی هم که قدرت بیرون کشیدن اکس‌ کالیبور را داشته، خود آرتور بوده است. البته خصوصیات ماورا الطبعیه مختلفی به شمشیر نسبت داده شده، اما با توجه به شهرت بالای سلاح در انگلستان و مناطق اطراف، احتمال واقعی بودن آن بسیار زیاد است.

مشهور ترین شمشیر های جهان
شمشیر ناپلئون

شمشیر ناپلئون

ناپلئون که در قرن 18 و 19 میلادی زندگی می‌کرد، شمشیر را به عنوان هدیه عروسی به برادرش داد؛ شمشیر ناپلئون از آن زمان تاکنون بین چند نسل دست به دست شد و سرانجام در سال 1978 به حراج گذاشته شد.

مشهور ترین شمشیر های جهان
ذوالفقار

ذوالفقار

گفته شده که این مورد از لیست مشهور ترین شمشیر های تاریخ به عنوان هدیه‌ ای از پیامبر مسلمانان،‌ حضرت محمد به علی ابن ابی‌ طالب بوده و در کنار صحبت‌ های مختلف مطرح‌ شده در مورد شمشیر، یکی از اسناد تاریخی مربوط به ذوالفقار قرارگیری طرح دوشاخه آن بر روی پرچم‌ های عثمانی‌ ها، بخصوص پیاده نظام ینی‌ چری (Janissaries) در قرن‌های 16 و 17 میلادی است.

مشهور ترین شمشیر های جهان
شمشیر هفت شاخه

شمشیر هفت شاخه

در یادداشت‌ های مربوط به زندگی‌ نامه یکی از شناخته‌ شده‌ ترین امپراتور های ژاپن به نام جینگو (Jingū) صحبت‌ های جالبی در مورد این شمشیر مشهور نقل شده است.

سخن آخر

امیداورم از مشاهده مشهور ترین شمشیر های جهان لذت کافی برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران
تاریخی
1
کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران

زمان مطالعه: 3 دقیقه شاید شما جز کسانی باشید که به دفعات متعدد به تهران سفر کرده اند اما کمتر از اماکن تاریخی آن بازدید کرده باشند. دلیل این اتفاق احتمالا این باشد که بیشتر سفرها به شهر تهران کاری است و زمانی برای بازدید از شهر باقی نمی ماند. در ادامه با متعجب همراه باشید تا در شهر تهران شما را با کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران آشنا کند.

کشف اسبی از عصر یخبندان (عکس)
تاریخی
کشف اسبی از عصر یخبندان (عکس)

زمان مطالعه: 4 دقیقه این اسب باستانی آنقدر سالم بود، که همه دانشمندان این پروژه را شوکه کرد. حتی موهای بینی اسب نیز سالم باقی مانده اند. در ادامه کشف اسبی از عصر یخبندان با ما همراه باشید تا شما را از جزئیات کشف اسب تاریخی از عصر یخبندان آگاه کنیم.

برترین آثار تاریخی شهر اصفهان
تاریخی
3
برترین آثار تاریخی شهر اصفهان

زمان مطالعه: 3 دقیقه ایران کشوری با قدمت زیادی از دوران مختلف است. در ایران شهر های تاریخی فراوانی وجود دارد که هر ساله مقصد گردشگران زیادیست که علاقه مند به تاریخ هستند. اصفهان معروف به نصف جهان، امروز قصد داریم شما را با دو بناری تاریخی اصفهان که جز برترین آثار تاریخی شهر اصفهان هستند آشنا کنیم، در ادامه با متعجب همراه شوید.