جاذبه های گردشگری مشهد
گردشگری

جاذبه های گردشگری مشهد

جاذبه های گردشگری مشهد

شهر مشهد به واسطه ی تنوع فرهنگی و قدمت خود انواع مذاهب و فرهنگ ها را گردهم آورده است. به همین ترتیب انواع کلیساها، مجامع ، گورستان ها را می توان در این شهر مشاهده کرد. در این مقاله به آثار تاریخی مذهبی مشهد می پردازیم. به طور حتم دیدار از این آثار تاریخی می تواند در لیست مقاصد جذاب شما در طول تور مشهد قرار بگیرد. بنابراین با ما در جاذبه های گردشگری مشهد همراه باشید.

جاذبه های گردشگری مشهد
کلیسای مسروپ

1) کلیسای مسروپ

این کلیسا که در بین محلی ها به کلیسای ده دی شهرت دارد به علت سهل انگاری های متعدد مسئولین به تحلیل رفته و جذابیت خود را از دست داده است. این کلیسا به ثبت آثار ملی رسیده اما بی توجهی نسبت به نگهداری آن را به مخروبه ای کامل بدل کرده.کلیسای مسروپ در خیابان ارگ مشهد واقع است.می توانید از دور گنبد سفید رنگ و صلیبی که بر روی آن نصب است را به عینه مشاهده کنید. به طور حتم این کلیسا که به ارامنه ی مشهد متعلق بوده می توانسته در کنار دیگر آثار تاریخی شهر مورد بازدید گردشگران تورهای مشهد قرار بگیرد، اگرچه بازدید از آن حتی در این شرایط نیز خالی از لطف نخواهد بود.

نقشه ی این کلیسا به صورت یک مستعطیل طراحی شده و محراب اصلی در سمت شرقی آن واقع شده است. وجود نورگیرهایی فوق العاده در زاویه های شمالی و جنوبی کلیسا به زیبایی این اثر کمک کرده است. کلیسای مسروپ با بهره مندی به دو گنبد سفید شکل و علامت صلیب نمای خارجی وجهه ای خاص دارد.
این کلیسا بعد از مهاجرت مسیحیان مشهد از این شهر بدون استفاده باقی ماند و همین جریان موجب تخریب آن شد .به شکلی که امروزه از ابهت و زیبایی آن کاسته شده و کمتر مورد بازدید تورهای مشهد قرار می گیرد .اما همچنان به عنوان یکی از آثار ملی مورد احترام است.

جاذبه های گردشگری مشهد
برج رادکان

2) برج رادکان

این برج از دیگر ابنیه های تاریخی مشهد است که در فاصله ی 74 کیلومتری شمال مشهد واقع شده و از محبوب ترین آثار تاریخی بین گردشگران تورهای مشهد و مسافرین تورهای یک روزه است. این برج فوق العاده دیدنی با ارتفاع 5.2 متر به شکل مخروطی 12 ضلعی است . ساخت این بنا در سال 607 قمری به پایان رسیده و یکی از معدود بناهایی است که همچنان تمام ظرافت ها و نقوش خود را حفظ کرده و آنها را در معرض دید مسافرین تورهای یک روزه و زائرین تورهای مشهد قرار می دهد. وجود کاشی کاری های باشکوه و کتیبه هایی به خط کوفی در این بنا به شهرت آن افزوده و از زیبایی های بصری آن محسوب می شود.

جاذبه های گردشگری مشهد
گورستان مشهد

3) گورستان مشهد

گورستان ارامنه ی مشهد یکی دیگر از خاص ترین جاذبه های توریستی این شهر محسوب می شود که همواره مورد توجه ویژه ی مسافرین تورهای مشهد قرار دارد. قدمت قدیمی ترین سنگ مزار در این گورستان به سال 1918 می رسد. کلیسای مسیحیان از دیگر جذابیت های این گورستان بوده که طبق بررسی ها بیش از 80 سال قدمت دارد. اگرچه باید گفت که وسعت این گورستان در قدیم یش از آنچه که امروزه مشاهده می کنیم بوده است. چراکه بعد از انجام برخی عملیات های بازسازی و نوسازی که در محیط این گورستان انجام شد وسعت قابل توجهی از گورستان به دست شهرداری تخریب شد و از بین رفت. امروزه مسافرین تورهای مشهد در بین مقاصد تاریخی گردشگری شهر سری به این گورستان قدیمی نیز می زنند و از سنگ مزارهای عجیب و خاص آن بازدید می کنند.

برگرفته از سایت همگردی

امیدواریم از خواندن جاذبه های گردشگری مشهد لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان
گردشگری
بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان

یکی از اصلی ترین مشکل ها در سفر های تابستانی گرمای این فصل است، که بیشتر خانوادها به علت گرمای هوا از مسافرت کردن در این فصل صرفه نظر میکنند.امروز قراره با متعجب همراه باشید تا بهتون بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان رو معرفی کنه، مکان هایی که با سفر به آنها میتوانید آب و هوای خنکی را در تابستان گرم تجربه کنید.

قبرستانی عجیب در گواتمالا
گردشگری
قبرستانی عجیب در گواتمالا

همیشه مرگ و قبرستان برای هر شخصی غم و رنگ سیاه را تداعی می کند. اما برای مردم گواتمالا اینگونه نیست! آن ها معتقدند زندگی پس از مرگ بسیار مورد احترام است که در قبرستان های آن ها این اعتقاد هویداست…

تجربه پاییز عاشقانه در زیباترین شهر جهان در فصل پاییز
گردشگری
1
تجربه پاییز عاشقانه در زیباترین شهر جهان در فصل پاییز

پاییز را نمی توان توصیف کرد. فصل پاییز از نظر خیلی از افراد بهترین و زیباترین شناخته شده است و البته به جرات می توان گفت حال و هوایی که پاییز دارد را هیچ فصل دیگری ندارد.