دو مکان عجیب از طبیعت جهان
طبیعت

دو مکان عجیب از طبیعت جهان

دو مکان عجیب از طبیعت جهان:

گاهی شما با دیدن این عجایب دهانتان از حیرت باز می ماند. در همان لحظه با خود این فکر را می کنید که چه نیروی فرازمینی و با چه قدرتی توانسته این شگفتی را پدید آورد. در همین زمان بدون شک با هر مذهب و اسلوبی که باشید به قدرت پروردگارتان ایمان می آورید. در این مطلب دو جاذبه از عجایب طبیعی جهان را به شما معرفی می کنیم. پس در ادامه باما همراه باشید.

دو مکان عجیب از طبیعت جهان

1-کوه های تیبل-Table Mountain

کوه تیبل ( Table Mountain ) به کوه هایی اطلاق می شود که قله شان صاف و تخت باشند. این کوه تیبل با ۱٬۰۸۷ متر ارتفاع در آفریقای جنوبی قرار گرفته است.کوه تیبل  در لغت به‌ معنای کوه میز است.

پهنای زیاد قله این کوه و همچنین وجود تفریحات بسیار زیاد بر فراز آن، موقعیت مناسبی برای گردشگران به وجود آمده است. نکته جالب در رابطه با این کوه، مه و ابرهای غلظی است که دور تا دور آن را فرا گرفته. این ابرهای متراکم با عنوان رو میزی روی قله ها مشهور شده اند.

این کوه دو قله فرعی و کم ارتفاع تر هم دارد که سر آن ها نیز تخت می باشد. آب و هوای مناسب این منطقه باعث شده است، که گیاهان انبوهی از جمله ارکیده‌ های دیزا، ۲۵۰ گونهٔ گل مروارید و درختان نقره بر فراز کوه تیبل برویند.این کوه برای میزبانی گردشگران از ۳۵۰ مسیر مختلف و تله کابین های مستحکم آماده می باشد.

همچنین از جمله جانورانی که در این منطقهٔ کوهستانی زندگی میکنند می‌ توان به بزهای هیمالیایی (Tahr) اشاره نمود که از نسل بزهایی هستند که در گذشته از باغ وحشی محلی گریخته‌ اند.

دلیل شگفت انگیزی: ظاهر کاملا مستطیل شکل و قله صاف این کوه و همچنین مکان قرار گیری آن در سرزمینی بسیار خوش آب و هوا دلیل اصلی انتخاب کوه تیبل به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان می باشد.

دو مکان عجیب از طبیعت جهان

2-رودخانه زیرزمینی پی پی-PP Underground River

رودخانه زیرزمینی پی پی ( PP Underground River ) در ۳۵ کیلومتری شمال شهرستان پورتو در پارک ملی پورتو فیلیپین جاری می باشد. این رودخانه در قسمت زیرین کوه کارست ( karst )، کوهی با سنگ های آهکین، قرار گرفته است.

نمای رودخانه پی پی به گونه ای است که انگار از میان غاری تو در تو بیرون می آید. باد جریان این رودخانه را به سمت دریاهای جنوب چین که قسمت های انتهایی آن هم تا حد زیادی تابع جز و مد است، می برد.

این رودخانه طولانی ترین رودخانه سرپوشیده جهان است و در اطرافش حیوانات گوناگونی از جمله میمون، سوسمار، سنجاب و … زندگی می کنند.

دلیل شگفت انگیزی : رودخانه زیرزمینی پی پی بلندترین رودخانه زیرزمینی جهان است. این پدیده در سراسر جهان بسیار نادر است.

برگرفته از مجله گردشگری الی گشت

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا
طبیعت
پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

تابستان با همه زیبایی هایی که دارد روزی تمام می شود و جای خودش را به پاییز هزار رنگ می دهد، پاییزی که انگار در بعضی از جاها رنگ و بوی دیگری دارد، پاییز بوی عشق را میدهد.

جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان
طبیعت
جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان

اگر به دنبال مقصدی هیجان انگیز و رویایی هستید که چند روزی بی خبر از دنیا در آن زندگی کنید ما به شما جنگل سیاه در آلمان را پیشنهاد می کنیم. شاید نام آن شما را یاد مکان های جادویی و سحرآمیز بیاندازد…

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود
طبیعت
گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود گیاهان عجیب و غریبی در سراسر دنیا وجود دارند. برخی از آن ها گوشت خوارند! برخی دیگر را فقط در منطقه ای خاص از جهان می توان مشاهده کرد و بعضی از گل ها را نیز نمی توان در ۳۶۴ …