طبیعت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آبشار چشمه ای مارگون:

آبشار مارگون یکی از زیباترین آبشار های کشور ایران می‌ باشد و در مجاورت شهر سپیدان، در مرز استان فارس و استان کهگیلویه و بویراحمد واقع گردیده است.آبشار مارگون که در روستای مارگون واقع شده است، یکی از بزرگ‌ ترین و با شکوه‌ ترین آبشار های ایران است که از نظر زیبایی، بزرگی و حجم آب خروجی با آبشار شوی لرستان رقابت می‌کند.

abshar-cheshmei-margon-1

این آبشار در حقیقت سرچشمه رودخانه است و در بالای کوه هیچ رودخانه‌ ای نیست، بلکه از بدنه دیواره صخره‌ ای کوه، بیش از چند هزار چشمه وجود دارد که آب از آنها به بیرون ریخته می‌ شود. از این حیث این آبشار هم بزرگترین و هم مرتفع‌ ترین آبشار چشمه‌ ای در جهان است.

abshar-cheshmei-margon-2

مسیر دسترسی به آبشار تا نزدیکی آبشار ماشین رو بوده و در ادامه بقیه راه را باید پیاده پیمود که این راه سنگفرش و در نزدیکی آبشار دارای پله‌ های سیمانی است.مسیر منتهی به آبشار که از مجاورت روستا های اطراف می‌گذرد، در فصل زمستان برف گیر بوده و گاهی راه‌ های ارتباطی کاملاً قطع می‌شود.بهترین فصلی که برای سفر به این مکان پیشنهاد می شود،در فصل بهار است که بسیار سرسبز و دیدنی است.رسیدن به آبشار مارگون از استان فارس، شهرستان سپیدان، شهرستان مارگون یا از یاسوج، شهرستان کاکان، شهرستان مارگون میسر است.

abshar-cheshmei-margon-3

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا
طبیعت
پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

زمان مطالعه: 4 دقیقه تابستان با همه زیبایی هایی که دارد روزی تمام می شود و جای خودش را به پاییز هزار رنگ می دهد، پاییزی که انگار در بعضی از جاها رنگ و بوی دیگری دارد، پاییز بوی عشق را میدهد.

جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان
طبیعت
جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان

زمان مطالعه: 3 دقیقه اگر به دنبال مقصدی هیجان انگیز و رویایی هستید که چند روزی بی خبر از دنیا در آن زندگی کنید ما به شما جنگل سیاه در آلمان را پیشنهاد می کنیم. شاید نام آن شما را یاد مکان های جادویی و سحرآمیز بیاندازد…

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود
طبیعت
گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

زمان مطالعه: 3 دقیقه گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود گیاهان عجیب و غریبی در سراسر دنیا وجود دارند. برخی از آن ها گوشت خوارند! برخی دیگر را فقط در منطقه ای خاص از جهان می توان مشاهده کرد و بعضی از گل ها را نیز نمی توان در ۳۶۴ …