طبیعت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آبشار توف سورنگان:

آبشار توف سورنگان در استان چهارمحال و بختیاری در منتطقه نیاکان واقع شده است.منطقه نیاكان در شمال غربی استان چهارمحال و بختیاری محصور بین كوههای دز اسپید از شمال و كوه پیر سیم از جنوب قرار گرفته است.

abshar-tof-sornegar-1

از شهركرد به دو طریق می توان به سمت  آبشار توف سورنگان حركت نمود. مسیر اول از شهركرد به سمت سودجان حركت می كنیم تا به دو راهی میان رودان می رسیم آنگاه روستا های مهدی آباد ،فانی آباد و محمد آباد را پشت سر می گذاریم تا به روستای نیاكان كه در 102 كیلو متری مركز استان است می رسیم و یا از مسیر شهركرد چلگرد به سمت چلگرد حركت می كنیم تا به روستای نیاكان می رسیم كه مسافت 110 كیلو متر از مركز استان است.از وسایل نقلیه در كنار قبور روستا پیاده می شویم،در سمت شمال كوه دز اسپید خود نمایی می كند و در دامنه كوه دره نیاكان و رودخانه بلش كه از كوه بلش سر چشمه گرفته در حال غریدن و حركت است.

abshar-tof-sornegar-2

كوله هایمان را بر پشت گرفته و در جهت غرب شروع به حركت می كنیم بعد از 1 كیلو متر به درختان و باغ مصفائی می رسیم این زیبائی كمی مسیر را به سمت جنوب غربی تغییر می دهد بعد از 100 متر در یك شیب ملایم به چادر های عشایر و چشمه بسیار زیبای نمد زن می رسیم توسط اهالی روی چشمه محصور شده و آب در جوب سیمانی توسط سه لوله هدایت می شود.از کنار چادر‌ها در دامنه گردنه چال خشکه به سمت غرب حدود ۵۰۰ متر ادامه می‌دهیم. به چشمه های مستعددی میرسیم که بیانگر سر منشاء های آبشار است. آبشار توف سورنگان با دهانهای حدود ۲۰ متر و ارتفاع ۱۵ متر بر زمین می ریزد.

abshar-tof-sornegar-3

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا
طبیعت
پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

زمان مطالعه: 4 دقیقه تابستان با همه زیبایی هایی که دارد روزی تمام می شود و جای خودش را به پاییز هزار رنگ می دهد، پاییزی که انگار در بعضی از جاها رنگ و بوی دیگری دارد، پاییز بوی عشق را میدهد.

جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان
طبیعت
جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان

زمان مطالعه: 3 دقیقه اگر به دنبال مقصدی هیجان انگیز و رویایی هستید که چند روزی بی خبر از دنیا در آن زندگی کنید ما به شما جنگل سیاه در آلمان را پیشنهاد می کنیم. شاید نام آن شما را یاد مکان های جادویی و سحرآمیز بیاندازد…

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود
طبیعت
گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

زمان مطالعه: 3 دقیقه گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود گیاهان عجیب و غریبی در سراسر دنیا وجود دارند. برخی از آن ها گوشت خوارند! برخی دیگر را فقط در منطقه ای خاص از جهان می توان مشاهده کرد و بعضی از گل ها را نیز نمی توان در ۳۶۴ …