عجیب ترین ورزش های لاغری و تناسب اندام

عجیب ترین ورزش های لاغری و تناسب اندام
ورزشی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

عجیب ترین ورزش های لاغری و تناسب اندام

عجیب ترین ورزش های لاغری و تناسب اندام

شما برای کاهش وزن و تناسب اندام به چه فعالیت هایی علاقه دارید؟

خوانندگان LIVESTRONG.COM گروه فعالی هستند و هر ماه صدها هزار فعالیت را در MyPlate (ابزاری که میزان کالری غذاهایی که می‌ خورید و کالری که از طریق ورزش می‌ سوزانید را محاسبه می‌ کند) ثبت می‌ کنند که از پیاده روی تفریحی و آهسته گرفته تا رقص، فعالیت‌ های شدیدی مانند تمرینات دایره‌ای یا دویدن سریع را شامل می‌ شود. ما تمام آن داده‌ ها را بررسی کردیم تا ببینیم چه فعالیت‌ هایی هستند که کاربرانمان بیشتر از همه انجام می دهند. ۱۳ فعالیتی که بیشتر از همه انجام می‌ شوند از این قرارند:

1- پیاده روی

گاهی اوقات ساده‌ ترین چیزها بهترین هستند. پیاده روی بعنوان پایه‌ی اصلی تمام ورزش‌ ها، یک شکل موثر از ورزش برای ایجاد استقامت قلبی عروقی است و لازم نیست که حتما با شدت انجام شود تا موثر باشد.
قدم زدن گاه به گاه و تفریحی هم، نسبت به زمانی که بدون تحرکید کالری بیشتری می سوزاند. اگر شما نمی‌ توانید یکی از دوستانتان را متقاعد کنید که همراهتان بیاید، یک سگ با خود ببرید. بیشتر از صدهزار نفر از اعضای LIVESTRONG.COM گفته‌ اند که در سال گذشته با سگشان پیاده روی می‌کرده‌ اند. بنابراین بند کفشتان را ببندید و بیرون بروید.

2- الپتیکال

این روزها می‌ توانید دستگاه‌ های الپتیکال را تقریبا در هر سالن ورزشی پیدا کنید و به همین دلیل، این دستگاه یک تمرین کاردیوی بسیار موثر برایتان فراهم می‌ کند. این دستگاه بسیار متنوع است و می‌ تواند به شما کمک کند که قوی شوید، چربی آب کنید و با توجه به تنظیماتی که روی دستگاه انجام می‌ دهید وضعیت ایروبیک تان را بهتر کنید.
شما می‌ توانید با تغییر شیب، روی قسمت‌ های مختلف پایین بدنتان تمرکز کنید مثلا سطح شیبدار را بالا بیاورید تا به عضلات باسن و همسترینگتان فشار بیاید یا آنرا پایین بیاورید تا روی پا و ساق پایتان کار کنید. این دستگاه برای هرکسی به نوعی مفید و بدرد بخور است.

۳- وزنه برداری

اینطور که از اعداد و ارقام م ی‌توان قضاوت کرد، هدف اعضای LIVESTRONG.COM این است که قوی و بسیار نیرومند شوند. وزنه‌ برداری بعنوان سومین فعالیت محبوب در سایت شناخته شده است و می‌ تواند به ساخت عضله و تراکم استخوان کمک کند، قدرت را افزایش دهد و از بیماری جلوگیری کند. شواهدی وجود دارد که بلند کردن وزنه‌ های آهنی می‌ تواند سوخت و ساز شما را بالا ببرد و در نتیجه توده‌ی عضلانی شما افزایش می‌ یابد و میزان چربی که می‌ سوزانید زیادتر می‌ شود.

۴- دویدن

اینکه افراد معمولی برای هر مایل دویدن حدود ۱۰۰ کالری می‌ سوزانند، این فعالیت را به یکی از موثرترین راه‌ های موجود برای کسانی که می‌ خواهند وزن کم کنند یا وزنشان را ثابت نگه دارند، تبدیل کرده است. دیگر مزایای این فعالیت این است که دوندگان می‌ خواهند که فشار خون پایین، ریه‌ های قوی و قلب سالم‌ تری داشته باشند و به همین دلیل با شدت زیاد می‌ دوند. در نتیجه هورمون آندروفین ترشح می‌ شود که می‌ تواند نشانه‌ های افسردگی و اضطراب را کاهش دهد.

۵- دوچرخه سواری

چه فعالیتی کلاسیک‌ تر از نشستن روی دوچرخه سواری کردن است؟ از وقتی که بچه بودید این کار مفرح بود و امروزه هنوز هم لذت بخش است. در LIVESTRONG.COM دوچرخه سواری جزو ۵ فعالیت اول تناسب اندام است. دوچرخه‌ های کوهستان، دوچرخه‌ های جاده‌ای و دوچرخه‌ های دو نفره می‌ توانند شما را به هر جایی که می‌خواهید بروید برسانند، و به شما کمک کنند در راه، مقدار زیادی کالری بسوزانید.

۶- دوچرخه زدن در فضای بسته

وقتی که در فضای بسته دوچرخه می‌ زنید، نه برف و باران و نه گرما یا تاریکی نمی‌ توانند مانع ورزش کردن شما شوند. این تمرینات با دور بالا، معمولا با موسیقی‌ های تند اجرا می‌ شوند و می‌ توانند باعث افزایش جریان خون و پمپاژ قلب شما شوند. این کلاس‌ ها به شما این امکان را می‌ دهند که دوست پیدا کنید، رفاقت کنید و در نتیجه بیشتر از ۵۰۰ کالری در ساعت بسوزانید.

۷- تمرینات دایره‌ ای

آیا می‌ خواهید زودتر به اهداف تناسب اندامتان برسید؟ تمرینات دایره‌ ای به شما این امکان را می‌ دهند که با ترکیب فعالیت‌ های هوازی شدید با تمرینات مقاومتی، در زمان کمتر فواید بیشتری کسب کنید. نتیجه‌ی این کار چربی‌ ها را می‌سوزاند و از طریق تمریناتی که باعث پمپاژ قلب با حرکت سریع می‌ شوند، عضلات را شکل می‌ دهد و می‌ تراشد.

۸- یوگا

شامل یوگای بیکرام (داغ)، یوگای آشتانگا و یوگای آین گار. مردم برای تناسب اندام درون و بیرون، یوگا تمرین می‌ کنند. اگر قبلا هرگز یوگا را امتحان نکرده‌اید، بدانید که شوخی نیست. این ترتیب می‌ تواند قدرت، انعطاف پذیری و صبر شما را به چالش بکشد. (آیا ما همچنان این حالت‌ها را حفظ می‌کنیم؟) بازو های تراشیده، مرکز بدن قوی‌ تر و تعادل بهتر فقط تعدادی از مواردی هستند که می‌ توانید از انجام تمرین یوگای مکرر بدست بیاورید و البته خوشبختانه مقداری تمرکز.

۹- بالا رفتن از پله

نظرتان در مورد یک ورزش کم هزینه و بدون نیاز به سالن ورزشی چیست؟ سری به ورزشگاه فوتبال محلتان بزنید و از صندلی‌ های ورزشگاه یا راه پله‌ های عمودی بالا بروید. بعد از کمی بالا رفتن احساس می‌ کنید که کالری می‌ سوزانید. بالا رفتن از پله باعث ایجاد استقامت، تقویت پاها و سوزاندن کالری بیشتری نسبت به دویدن می‌ شود. شما می‌ توانید دشواری این کار را با طی کردن دو پله با هم یا حمل دمبل افزایش دهید.

۱۰- پیلاتس

توسط جوزف پیلاتس در اوایل قرن ۲۰ام ایجاد شد. پیلاتس برای تقویت ذهن و بدن طراحی شده است. اگر بدنبال عضلات خوش فرم و بدون چربی، انعطاف پذیری و مرکز بدن قوی هستید، حرکت «صد» را امتحان کنید، زیرا به ساختن هر سه مورد کمک می‌ کند. عضلات شکمتان را بداخل ببرید و نفس بکشید.

۱۱- کیک بوکسینگ

آیا تمرینی می‌ خواهید که واقعا در آن مبارزه کنید؟ پس کیک بوکسینگ برای شما مناسب است. این فعالیت، هنر های رزمی و حرکات زد و خورد ایستاده (شامل لگد زدن، مشت زدن، ضربه زدن به زانو و آرنج) را با هم ترکیب می‌ کند تا یک نبرد کالری سوز را ایجاد کند. کیک بوکسینگ به همان اندازه که قدرت می‌ دهد، مفرح نیز هست. پس آماده‌ی مبارزه شوید.

۱۲- شنا

یکی از بهترین تمرینات کامل برای بدن شما، که می‌ توانید در آن شرکت کنید شنا کردن است. شنا از شانه تا پاشنه‌ی پای شما را تقویت می‌ کند. یک شنای ۳۰ دقیقه‌ ای می‌ تواند تقریبا بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ کالری بسوزاند (بستگی به وزنتان دارد) و شما را به اندامی که همیشه آرزویش را داشتید برساند.

۱۳. رقص

اعضای LIVESTRONG.COM با رقص‌ هایی مانند سامبا، سوئینگ، والس یا هیپ هاپ، کالری می‌ سوزانند. رقص نه تنها یک روش عالی برای ورزش است، بلکه یک فعالیت تفریحی است که می‌ توانید آنرا به تنهایی یا با دوستانتان انجام دهید. پس موزیک را روشن کنید و از رقصیدن لذت ببرید.

منبع:مجله سلامت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی
چند نکته برای ورزشکاران در ماه مبارک رمضان

زمان مطالعه: 6 دقیقه در ماه مبارک رمضان معمولا ورزشکاران چه حرفه ای چه کسانی که برای سلامت خود ورزش میکنند، دچار مشکلات تغذیه و  چگونگی انجام تمرین می شوند. اما می توان با توجه به تغذیه مناسب و شدت تمرین تا حدی تاثیر منفی را از ورزشکار روزدار گرفت.

یکی از عجیب ترین ورزشگاه های جهان
ورزشی
2
یکی از عجیب ترین ورزشگاه های جهان

زمان مطالعه: 3 دقیقه یکی از عجیب ترین ورزشگاه های جهان که به صورت رسمی، در دیدار دو تیم آتلانتا فالکونز و گرین بی پکرز، افتتاح خواهد شد و بیش از 1 میلیارد پوند برای ساخت آن هزینه شده است.

رونمایی از لوگوی جدید باشگاه بارسلونا
ورزشی
رونمایی از لوگوی جدید باشگاه بارسلونا

زمان مطالعه: 2 دقیقه باشگاه فوتبال بارسلونا (Futbol Club Barcelona) که بیشتر به آن بارسلونا یا به صورت مخفف بارسا گفته میشود ، یک باشگاه فوتبال حرفه‌ ای در کشور اسپانیا است که در شهر بارسلونا در منطقهٔ کاتالونیای اسپانیا قرار دارد.