زمان مطالعه: 3 دقیقه

دنیای عجیب زیر آب در استانبول

دنیای عجیب زیر آب در استانبول

آکواریوم استانبول

استانبول فقط شهر مساجد شگفت انگیز، تنگه بسفر، شاخ طلایی، مراکز خرید ارزان و شیک نیست، اگر به دنیای زیر آب علاقه دارید و کنجکاو هستید که بدانید هر کجای دنیا چه ماهی هایی دارد و اگر می خواهید در میان نهنگ ها شنا کنید به استانبول بروید استانبول با داشتن بزرگ ترین آکواریوم موضوعی دنیا شما را به آرزوی تجربه زیر آب می رساند. با ما در دنیای عجیب زیر آب در استانبول همراه باشید تا از این آکواریوم بیشتر بدانید.

دنیای عجیب زیر آب در استانبول

آکواریوم عجیب استانبول

بزرگ ترین آکواریوم موضوعی جهان در استانبول از سال ۲۰۱۱ تاکنون پذیرای هزاران گردشگر بوده است و شامل گونه هایی از ماهی های مختلف است که در دریاهای جهان زندگی می کنند. این آکواریوم در نزدیکی فرودگاه آتاترک در فلوریا قرار دارد و بر روی زندگی دریایی جانداران دریا و اقیانوس جهان تمرکز کرده است، در این محل مسیرها و جنگل هایی وجود دارد که در آن به راحتی می توانید با محیط و حیوانات تعامل ایجاد کنید.

این آکواریوم به خاطر بزرگی، تنوع انواع ماهی ها و فعالیت هایی که در مسیرهای آن وجود دارد از بهترین آکواریوم های جهان است. این آکواریوم دو طبقه با مساحت ۲۲,۰۰۰ متر مربع ۶۴ مخزن مختلف و ۶,۸۰۰ متر مکعب آب دارد که در آن ۱۵,۰۰۰ جانور دریایی و خشکی از ۱,۵۰۰ گونه مختلف زندگی می کنند.

دنیای عجیب زیر آب در استانبول

آکواریوم عجیب استانبول

مشخصات آکواریوم استانبول

اگر به این آکواریوم زیبا بروید می توانید با رفتن از ۱۶ مسیر مختلف و یک جنگل بزرگ و با طی ۱.۲ کیلومتر از دریای سیاه به سمت اقیانوس آرام بروید و ویژگی های فرهنگی، تاریخی، جغرافیایی و معماری هر محل با بازی ها، فیلم ها، گرافیک های بصری و وسایل تزئینی مناسب کاملا شبیه سازی شده است و نورپردازی و صدای هر محل هم کاملا هماهنگ با همان ناحیه است.

این آکواریوم توسط متخصصان و مطابق با استانداردهای بین المللی اداره می شود و همه موجودات زنده آن در شرایطی کاملا نزدیک به محیط زندگی واقعی شان قرار دارند، هر روز به غیر از دوشنبه ها می توانید در روبروی کانال پاناما در ساعت ۱۱ صبح به نهنگ ها غذا دهید و هر شنبه در ساعت ۴ بعداز ظهر کروکودیل های جنگل های دریایی هم منتظرند تا از دست های شما غذا بخورند.

دنیای عجیب زیر آب در استانبول

آکواریوم عجیب استانبول

شرایط  ورود به آکواریوم استانبول

فعالیت های غواصی هم در این آکواریوم آغاز شده است و دنیز آکایا مدل ترک اولین مهمان این آکواریوم بود که با موجودات زنده این آکواریوم شنا کرد، اگر می خواهید اقیانوس اطلس را در استانبول تجربه کنید و با نهنگ ها چشم در چشم شوید به این آکواریوم استانبول بروید که در مخزنی که بیش از ۲۰ گونه مختلف نهنگ دارد غواصی زیر نظر تیمی حرفه ای انجام می شود و هرکسی که حداقل ۱۴ سال سن داشته باشد و دارای بیماری خاصی نباشد می تواند رزرو تلفنی یا اینترنتی انجام داده و این تجربه لذت بخش را داشته باشد.

این آکواریوم هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ عصر (آخر هفته ها تا ۸) باز است و هزینه ورودی آن برای بزرگسالان ۵۹ لیر ترکی ، برای دانش آموزان ۳۹ لیر ترکی ، برای خانواده ۴ نفره ۱۷۰ لیر ترکی و برای خانواده ۳ نفره ۱۳۵ لیر ترکی است.
این محل مغازه سوغاتی، ۳ کافه، سینما و رستوران دارد که از یک طرف چشم انداز دریا و از طرف دیگر چشم انداز کانال پاناما دارد.

برگرفته از مجله گردشگری الی گشت

امیدواریم از خواندن دنیای عجیب زیر آب در استانبول لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما